ICM532 mám driver ale ako snim naložiť?

Sekcia: Ostatné 31.05.2005 | 12:32
webko   Návštevník
Zdravím, som si našiel driver pre moju webcam. Bohužial som naučený kompilovať ako ./configure, make make install. Ale pri pokuse nainštalovať tento driver, mi to nejde, môžte mi poradiť ako sa tento inštaluje? alebo čo mám urobiť? Pridám info: webcam ICM532 USB Mandrake 10.1 Driver obsahuje súbory: Changelog Copying icm532.c icm532.h icm532_camera.c Makefile TODO. Dakujem za pomoc, s týmto som nerobil ešte tak očakávam presnejčí postup. Vdaka.
    • Re: ICM532 mám driver ale ako snim naložiť? 30.05.2005 | 14:58
      webko   Návštevník
      Pridám ešte link ICM532 http://icm532.sourceforge.net/ keby nefungoval link
    • Re: ICM532 mám driver ale ako snim naložiť? 30.05.2005 | 15:11
      peter golis   Návštevník
      podla toho co je v baliku, nie je potrebne (presnejsie povedane mozne) spustit configure lebo tam ziadne nie je. balik obsahuje 3 subory (*.c, *.h) z ktorych sa vytvori ovladac, makefile a 2 subory s poznamkami (toto - co treba urobit, changelog - co je hotove). k spojazdneniu potrebujes po rozbaleni balika zdrojaky aktualneho jadra a 3 prikazy: make #ako root make install modprobe -v icm532 a mozes pracovat. ci to aj pojde, netusim. vyskusaj a pochval sa ;-) ps.: netusim ci to bude aj pre jadro 2.6, nakolko ovladave sa zvyknu volat .o iba na 2.4 a nizsich verziach.
      • Re: Re: ICM532 mám driver ale ako snim naložiť? 31.05.2005 | 12:32
        dobinko   Návštevník
        kruci...som si nedoniesol napisane co mi to vypisalo. ale mozno pomoze ze mi to nevyslo, a ako error napisalo unused"dev" ale myslim tymto mi nik nepomoze ked toho sem napisem tak malo ale mozno,no nie? ved uvidime. zajtra to donesiem...