internet pada

Sekcia: Konfigurácia 14.01.2008 | 12:35
Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
Zdravim, stahoval som si UBUNTU 7.10 DVD a vcera Fedoru 8 DVD a stale mi padalo pripojenie pod linuxom... Skusil som preto tieto distribucie stiahnut cez oknovs a tam to slo v pohode... takze to trocha opisem: skusal som stahovat v Ubuntu 7.04 aj cez firefox, aj cez operu, aj cez gwget... vsade po nejakej chvili prenos zmrzol, potom naskocil a to sa stale opakovalo... skusil som aj vypnut Firestarter, ale aj tak to robilo... do internetu som pripojeny cez wifi router a dsl modem - poskytovatel: Slovanet , ale to snad nie je podstatne, kedze to v oknovse ficalo... neviete mi najako poradit alebo ma nejako naviest na spravnu cestu? vopred dakujem, windows uz startujem s nechutou a vzdy v nudzi... :-(
    • Re: internet pada 14.01.2008 | 15:06
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Skús vypnúť ipv6 aj keď neviem, či to v tvojom prípade môže pomôcť. Ty si na router pripojený cez wifi? To by mohol byť aj problém s ovládačom na wifi kartu. Skús sa pozrieť do logu jadr ( dmesg ), či tam nie sú nejaké záznamy o chybe wifi ovládača. Poprípade sa tam pozri počas sťahovania a či v dobe pádu spojenia niečo nepribudne.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: internet pada 15.01.2008 | 17:20
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        v 7.04 ani IPv4 nemam, ano som na router pripojen cez wifi,,, asi mas pravdu, ze bude problem s ovladacom, ale pouzivam restricted driver pre moju intelacku wifinu 3945, oridzo, co mi ubuntu ponukol... zvysok mozem vyskusat az cez weekend (obmedzeny internet)...
        • Re: internet pada 15.01.2008 | 17:21
          Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
          sorry, IPv4 mam, IPv6 nemam ;-)
      • Re: internet pada 19.01.2008 | 11:27
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        no tak som to prave vyskusal... pri 836MB sa to zaseklo, dal som vypis dmesg aj pred stahovanim aj teraz, ked sa to zaseklo... nepribudol ziaden vypis navyse :-(
        neviem, co s tym mam robit dalej... neviete mi prosim niekto poradit, kde este hladat chybu?? v akom logu by mohla byt chyba zaznamenana?? dakujem
        • Re: internet pada 22.01.2008 | 18:50
          Avatar srigi   Používateľ
          /var/log/errors.log
          /var/log/everything.log
          Vlastne si pozri obsah toho adresara, su tam naozaj zaujimave subory.

          Heh teraz ma napadlo, ze to moze sposobovat velkost MTU. Jej maximalna hodnota je 1500 a niektore routre to nemaju radi. Maximalnu kompatibiltu zaistuje hodnota 1492. Tusim sa to tu uz riesilo, takze pouzi SEARCH (MTU ;-) ).
        • Re: internet pada 22.01.2008 | 18:50
          Avatar srigi   Používateľ
          /var/log/errors.log
          /var/log/everything.log
          Vlastne si pozri obsah toho adresara, su tam naozaj zaujimave subory.

          Heh teraz ma napadlo, ze to moze sposobovat velkost MTU. Jej maximalna hodnota je 1500 a niektore routre to nemaju radi. Maximalnu kompatibiltu zaistuje hodnota 1492. Tusim sa to tu uz riesilo, takze pouzi SEARCH (MTU ;-) ).
          • Re: internet pada 22.01.2008 | 20:12
            Avatar srigi   Používateľ
            A este ma napadlo, spominal si, ze mas Wifi router (teda predpokladam APcko). Ak by si mal moznost, skus sa pozriet v jeho webovom rozhrami, ci nenajdes zatazenie routra (like this). Zaujimave su tie tri cisla pri LOAD AVERAGE.

            Spusti stahovanie a sleduj tieto hodnoty. Vsetko nad 1.0 je zle.
            • Re: internet pada 22.01.2008 | 23:50
              Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
              skusim vsetko co si poradil, ale momentalne nie som doma, takze az v piatok ;-), router mam tento, tusim, ze tam nic podobne nemam, neviem fakt... nic podobne som si tam nevsimol, lebo ma to ani nezaujimalo, nejake statistiky tam su... mozno to tam bude, pozriem sa ;-), a vyskusam este jednu vec, kedze teraz som pripojeny cez ethernet, skusim, ci to teraz pojde...
              • Re: internet pada 23.01.2008 | 01:38
                Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
                takze test ethernetu prebehol uspesne, stiahol som ubuntu DVD iso bez najmesieho naznaku zlyhania, takze chyba bude niekde wo wifi, len este zistit, ci v routeri, alebo v notebooku, ale skor v notebooku, kedze vo windowse mi spojenie nepadalo... a teraz hladat, ze kde...

                offtopic:
                ach jaj... toto nemam rad na linuxe a zavidim tym, ktory to maju radi :-), akurat fakt ten pocit nakoniec, ked sa vam nieco podari rozchodit... ale v zapati najdete dalsiu chybu... s linuxom sa nenudim... uz nemam cas fakt na nic, uz sa vennujem len linuxu, skole a priatelke... je to offtopic, ale tak mi to tu nejako pasovalo povedat... a fakt, co sa tu stale hadate, ktore distro je lepsie a podobne.... ako by bolo na tomto svete dobre, keby boli mozno len cca 4 distra, no nie? keby ti vsetci ludia co makaju na 50 distribuciach makali na styroch...ale tych distier je stale viac a viac... som zvedavy, kedy bude ubuntu fakt odladene a plne pouzitelne, fakt plne, to znamena na 100%... ale to asi nikdy a ziadne distro, kedze stale vychadza novy HW a ovladace sa stale robia len pre tu jednu firmu, co nam nuti ich produkty.... jajaj, komu sa takyto dlhy clanok a este offtopic bude chciet citat :-D
                • Re: internet pada 23.01.2008 | 13:18
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  no tak v tomto roku sa tesim najviac na dve veci co sa linuxu tyce (mozno aj na viac este uvidim ;)) ::

                  Ubuntu 8.04 - zevraj prevratna verzia LTS uvidime, mozno hodim na notas
                  openSUSE 11.0 - lenocha zrychlili a odladili, dufam ze mi konecne pojde baterka