záloha jadra

Sekcia: Ostatné 30.05.2005 | 18:17
Avatar mskbb Mandriva LE 2006  Používateľ
Zdravím... Používam Madrivu LE 2005 a skompiloval som si svoje jadro. Teraz potrebujem preinštalovať Madrivu ale chcem si zálohovať to svoje jadro - aby som ho mohol používať aj po reinštalácii. Poraďte ako na to: 1. ako zálohovať jadro (ktoré súbory/adresáre) 2. ako ho potom rozchodiť po reinštalácii (postup) Vopred veľmi pekne ďakujem... Ivan
    • Re: záloha jadra 30.05.2005 | 18:11
      NeOpToLeMoS   Návštevník
      Bud si zalohuj konfiguracny subor (je na to ponuka v make menuconfig) pripadne si zalohuj /boot a /lib/modules a este /etc/lilo.conf || /boot/grub/grub.conf a po reinstalacii to iba naspet nakopcis a v pripade lila este zadas $lilo
      • Re: Re: záloha jadra 30.05.2005 | 18:14
        Avatar mskbb Mandriva LE 2006  Používateľ
        Díky moc.. Menuconfig mám zálohovaný - len nová kompilácia na mojej 550 MHz trvá HODINY... Preto radšej tie adresáre... Ešte raz ďakujem
    • Re: záloha jadra 30.05.2005 | 18:17
      peter golis   Návštevník
      moduly (ovladace jadra) su vecsinou v adresari /lib/modules/ jadro je zvycajne v adresari /boot, k nemu je vhodne zazalohovat si aj prislusny subor System.map. obcas je vhodne zazalohovat si aj z adresara kde mas zdrojove kody (zvycajne /usr/src/linux) subor .config kde mas aktualnu konfiguraciu jadra a s pomocou nej si mozes po preinstalacii znova prelozit jadro keby sme zabudli na nejake subory (alebo keby sme chceli nieco pridat/ubrat ;-)