Vigor 2600GE

Sekcia: Hardware a Drivery 25.10.2005 | 12:42
Avatar Kocúr Suse  Používateľ
Potrebujem rozbehat vigor 2600ge pod suse 9.2 som total zaciatocnik. HLP!!!
    • Re: Vigor 2600GE 30.05.2005 | 20:36
      peter golis   Návštevník
      chces sa nan pripajat cez wifi alebo sietovu kartu? http://www.telecom.sk/Default.aspx?CatID=101&Section=home&ktzid=106
      • Re: Re: Vigor 2600GE 30.05.2005 | 21:54
        kocúr   Návštevník
        cez sietovu kartu
        • Re: Re: Re: Vigor 2600GE 30.05.2005 | 22:25
          Tomáš Srnka   Návštevník
          skus len nastavit DHCP na kartu, zapojit kabel a ak modem spravne funguje po restarte systemu(ano viem, ze sa to da inac NO FLAME :)) by malo vsetko fungovat
          • Re: Re: Re: Re: Vigor 2600GE 31.05.2005 | 00:30
            kocúr   Návštevník
            nooo fakt dik za radadu facha ale je ty este dost velky problem som na sieti s par kamosmi co tahaju net cez ten istý Vigor /WinXP/ vsetko je to zosvicovane a po par min mi volaju ze im nejde net! nechapem co ma s tym Linux spolocne HLP. pls nemozem badat v linuxe ked in nefacha net som za to jebany! inak aj tak dik za radu
            • Re: Re: Re: Re: Re: Vigor 2600GE 31.05.2005 | 00:31
              kocúr   Návštevník
              sorac za chyby proste narocny den!!!
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vigor 2600GE 31.05.2005 | 13:13
                peter golis   Návštevník
                pohoda. ale ako si sa pripojil na ten dsl modem? dufam ze si z neho nevytrhol sietovy kabel ktory vedie do rozbocovacej krabicky pre ostatnych?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vigor 2600GE 31.05.2005 | 19:58
                  kocúr   Návštevník
                  no mam to asi takto! z toho dsl modemu mi ide kabel na switch a zo switchu do sietovky. Mimo mna je tahanych este 9 ludi z toho isteho switchu. ten Vigor 2600ge ma v zadu 4lan a jeden adsl /tam sa pripaja tel. signal/ cize mam obsadene 1xlan a aDSL to je cele. fungovalo to tak ako si mi poradil ale po chvili mi zas volali ze im padol net a to je to comu vobec nerozumiem. dakujem za kazdu radu!!! vazne moc!
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vigor 2600GE 01.06.2005 | 13:17
                    peter golis   Návštevník
                    tel.linka - adsl modem - switch - (9+1=)10 pocitacov asi bude najrozumnejsie pozriet sa ako je nastavena sietova karta u ostatnych a tak ju nastavit aj u teba (cez parametre modulu), najme speed and duplex. moze byt ze tvoje nastavenie prebilo nastavenie na switchi a ten odstavil zvysnych 9 klientov lebo mali inac nastavenu sietovu kartu. najme ked si dal svoj kabel do hlavneho (prvy alebo posledny, podla typu switchu) konektora. alebo sa napoj niekam inam (do stredu) a uvidis. inac, najlepsie by bolo, keby si mal kamarata co uz robil kabelaze a zobral ho zo sebou nech s tym pomoze ;-)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vigor 2600GE 05.06.2005 | 13:33
                      kocúr   Návštevník
                      no skusal som vsetko co mi bolo poradene a nic nefacha tak ako by malo! uz fakt neviem! ĎAKUJEM aj tak za rady!
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vigor 2600 05.06.2005 | 15:55
                        peter golis   Návštevník
                        vsetko. vratane nastavenia sietovej karty tak ako ju maju ostatny? vratane kontroly sietoveho kabla? no nic. mpzno nabuduce.
    • Re: Vigor 2600GE 05.06.2005 | 17:16
      CuCkOoooO-KR   Návštevník
      Ak ti šlape sieťovka, tak s modemom by si nemal mať problém, naňho žiadne ovládače netreba.
      • Re: Re: Vigor 2600GE 05.06.2005 | 21:46
        peter golis   Návštevník
        ano, az na to ze ked sa pripojil, tak odpojil ostatnych.
        • Re: Re: Re: Vigor 2600GE 06.06.2005 | 07:26
          kocur   Návštevník
          hej uplne vsetko som vyskusal! a nastavenie sietoviek mame rovnake!!! AUTOMATIKA! Este mala podotazka: je treba IPcky nastavit na pevno alebo nechat to vsetko na ten aDSL modem? Lebo on nam kazdemu priradil IP. Jednoducho vo Win to slape bez problemov! Ja jediny ja sa pokusam daco s Linuxom! /ale mam tiez win/ No snad pride kamos krory je uz zbehly v danej problematike a mozno to vyriesi. Myslel som ze to zvladnem sam za pomoci Vas ale asi je dakde mala chyba ktora mne ako chyba nepripada. Vsetkym zatial dakujem!
          • Re: Re: Re: Re: Vigor 2600GE 06.06.2005 | 10:41
            Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
            No podla mna mozes kludne nechat priradovanie IP adries na tvoj ADSL modem. Skusal si aj menit flow-control a speed ako spominal peter golis? Ak nie, tak sluzi na to prikaz mii-tool. Pozri mii-tool --help alebo man mii-tool>
            • Re: Re: Re: Re: Re: Vigor 2600GE 06.06.2005 | 16:43
              Kocúr   Návštevník
              Domi66 neskusal to necham radsej na teba potrebujem to len rozbehat! Ď
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vigor 2600GE 06.06.2005 | 18:42
                Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
                :) ok
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vigor 2600GE 09.06.2005 | 22:56
                  kocúr   Návštevník
                  mam taku pikosku! dnes som upgradoval suse z 9.2 na 9.3pro z DVD a po prihlaseni nabehla lokalna siet co predtym neslo, ale net aj tak nefacha!Ale co je divne tak cez web browser sa dostanem do nastaveni routera a este nikomu na sieti nepadol net koli mne!!! prosim niekoho o akekolvek nazory alebo rady! napr. peter golis tvoje rady doteraz fungovali Ďakujem
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vigor 2600GE 10.06.2005 | 16:47
                    kocúr   Návštevník
                    hehe nieco som pomackal a uz to facha! aj net aj siet aj vsetko! cavte vsetci
    • Re: Vigor 2600GE 25.10.2005 | 12:42
      -=pAl0=-   Návštevník
      PPPoE musis instalovat, neviem ako v SuSe ale v Debiane som dal apt-get install pppoe Potom pppoeconfig a tato utilita zacne na eth0 hladat PPPoE zariadenie, vyplnis udaje providera a je to.