lexmark z35 tlači bez textu

Sekcia: Hardware a Drivery 17.01.2008 | 12:38
palo.b   Návštevník
Mám problém? Ale to tu každý nováčik, mám tlačiareň LEXMARK z35 zadal som ju do systému cez CUPS. Ale prekvapenie prišlo, až keď som chcel vytlačiť dokument. Vyšli mi prázdne strany. Čo s tým je? KDE som spravil chybu?
    • Re: lexmark z35 tlači bez textu 17.01.2008 | 13:37
      Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
      Najprv napis aku pouzivas distribuciu, ake graficke prostredie, a cez co si daval tlacit (aky program). Skusal si tlacit aj vo viacerych programoch?
      <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
      • Re: lexmark z35 tlači bez textu 18.01.2008 | 22:31
        palo b.   Návštevník
        prepáč, že až teraz sa ohlasujem. No používam Greene os, je to na zaklade ubuntu, prostredie mam gnome, otvoril som open office a tam som mal starší dokument. A aj som skúšal skúšobnu stranu v CUPS. Mám tam aj orig. driver od lexmark.
        • Re: lexmark z35 tlači bez textu 19.01.2008 | 19:42
          Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
          no a to aky myslis ze mas orginal ovladac od lexmark pre linux, ci si myslel pre windows co mas na diskete?
          <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
          • Re: lexmark z35 tlači bez textu 19.01.2008 | 20:29
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Lexmark dáva k svojím zázrakom aj ovládače pre linux. Teda k niektorým. Ja ich mám ale akosi mi s nimi tlačí totálne bludy (tlačiareň všetko tlačí ako text aj keď sú to príkazy PCL jazyka :D - ja mám laserovku). Ovládač čo je v CUPS mi ide, nakoľko to je tlačiareň, ktorá ovláda jazyk PCL, takže s tým nemôže byť problém.
            Pre zadávateľa témy: skúsil by som ovládač, čo je v CUPSe a nie ten od lexmarku.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: lexmark z35 tlači bez textu 21.01.2008 | 23:53
              palo b.   Návštevník
              No skúšal som aj ten v CUPS. Odporúčalo mi to na z 32 ja mam z35. Našiel som na stránke LEXMARKU aj orig do CUPS. Dal som ho tam ale to isté. Asi to chce novú tlačiareň. A aj po tých dalšich nič.