problem s debianom

Sekcia: Hardware a Drivery 18.01.2008 | 20:34
debi   Návštevník
hojte,mam problem s debianom, proste zamrzne si kde a kedy sa mu zachce, teplota to nieje a ani poskodeny HW to nieje. Zamrzne ale len z casti, ak vypnem wifi tak vidim ze sa odpoji ale nereaguje na ziadne kliky a ani na vyzvy z klavesnice. Mam posledny stabilny kernel nakompilovany
    • Re: problem s debianom 18.01.2008 | 20:43
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Odporucal by som vyskusat, ci to bude robit aj s najnovsim kernelom z repozitara.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: problem s debianom 18.01.2008 | 20:46
        debi   Návštevník
        najnovsi z repoz. ani nenabootuje ten hned zamrzne, som kompiloval z funkcneho podla jeho nastaveni a islo mi to aj po kompilacii robi mi to len dnes
        • Re: problem s debianom 18.01.2008 | 20:51
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Aha, tak este skus napriklad nabootovat z StressLinux Boot CD a tam si spusti stress test s nejakymi masaker parametrami. Takto si aspon budes moct byt isty, ci to fakt je kernelom (alebo nejakymi nastaveniami, s ktorymi to debian kompiluje), alebo je vazne chyba v hardveri (CPU, RAM).
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: problem s debianom 18.01.2008 | 20:52
            debi   Návštevník
            je to chyba v nastaveniach, na to by som to tipol...ostane pri nastaveniach co odporucate?
            • Re: problem s debianom 18.01.2008 | 20:54
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Uff, s tym pomoct neviem. Debian som uz roky nepouzil a kernel som si tiez uz davno nekompiloval. Zatial mi dobre funguju distribucne.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity