ako spustit inetd pri starte

Sekcia: Konfigurácia 19.01.2008 | 20:13
vladi   Návštevník
Po hrani sa s debianom sa mi podarilo akymsi sposobom znefunkcnit fungovanie internetu.
Pri starte systemu dostavam hlasku not starting internet superserver: no services enabled a vraj je to sposobene tym, ze mi nebezi inetd..
Prosim vas o radu ako ho spustit a ako ho nastavit aby fungoval hned od startu systemu.
Vdaka za pomoc
    • Re: ako spustit inetd pri starte 19.01.2008 | 21:30
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      vies co? skus to este raz a tentokrat z toho naozaj vynechaj inetd
      Debian. apt-get into it…
      • Re: ako spustit inetd pri starte 19.01.2008 | 22:21
        vladi   Návštevník
        Nevies nahodou s cim to vobec moze suvisiet? Ja som uz predtym zalozil topic s nazvom not starting internet superserver: no services enabled ...ale co dalej, to neviem...
        • Re: ako spustit inetd pri starte 19.01.2008 | 23:46
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          robil si nieco s /etc/network/interfaces?
          Debian. apt-get into it…
          • Re: ako spustit inetd pri starte 19.01.2008 | 23:54
            vladi   Návštevník
            S /network/interfaces som nerobil nic. jedine co som sa pokusal, bola zmena apt sources listu, aby som mohol stahovat baliky z netu, nielen z cdromky. ked som vsak spustil aptitude, vyhodilo na mna cervenu obrazovku s tym, ze sa na dane ftp nemoze pripojit. Ale to asi je uz len dosledok mojej zavady. Neviem kde som urobil chybu..
            • Re: ako spustit inetd pri starte 19.01.2008 | 23:57
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              takze tebe siel net, nic si nespravil a potom uz nic?
              Debian. apt-get into it…
              • Re: ako spustit inetd pri starte 20.01.2008 | 00:35
                vladi   Návštevník
                :) Dobra otazka.. aspon nie som si vedomy, ze by som nieco s netom menil. skusal som debian...instaloval si baliky (gnome...) a pamatam si, ze ked bolo este vsetko ok. tak sa mi pri spusteni systemu na par sekund zastavila masina pri akomsi MTA (stalo sa tak, ked som bol v sieti, inak sa tak nedialo) no teraz tuto hlasku system preskakuje.
                Mozno by bolo vhodne dodat, ze debian (net instal) spustam (zatial) pomocou WM ware. Som este len Linuxak v plienkach, ale chcem sa naucit co najviac, preto to testujem spolu s pomocou mnozstva PDF materialu.
                uid0 vdaka za trpezlivost so mnou :)
                • Re: ako spustit inetd pri starte 20.01.2008 | 01:11
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Daj sem vypis
                  ifconfig
                  cat /etc/resolv.conf
                  
                  skus aj totok
                  
                  ping -c3 www.google.sk
                  Postni vysledky.
                  • Re: ako spustit inetd pri starte 20.01.2008 | 01:48
                    vladi   Návštevník
                    Ahoj Srigi,

                    cat /etc/resolv.conf - takyto subor ani nemam
                    ping -c3 www.google.sk - unknown host

                    a este jedna amaterska otazka...ako sa da postnut nieco z terminalu napriklad do okna kde pisem tuto odpoved?
                    • Re: ako spustit inetd pri starte 20.01.2008 | 02:12
                      Avatar srigi   Používateľ
                      Heh moja chyba, mozno to ma byt iba /etc/resolv (vsak napis do terminalu cat /etc/res a stlac TAB, zvysok mena suboru sa doplni ;-) ). Mimochodom v tomto subore sa nachadzaju (mali by sa) IPcky DNS serverov. Ping oznamuje prave to, ze DNS servery nie su nastavene (unknown host - nevie si www.google.sk prelozit na IP adresy).

                      a este jedna amaterska otazka...ako sa da postnut nieco z terminalu napriklad do okna kde pisem tuto odpoved?
                      Staci oznacit mysou (a nechat oznacene) a v browseri kliknut kolieskom (middle click).
                      • Re: ako spustit inetd pri starte 20.01.2008 | 10:14
                        vladi   Návštevník
                        Neviem ako je to mozne, ale vazne subor zacinajuci na res v /etc nemam...
                        Su tam rc-ecka, rpm...ale resolv nikde...
                  • Re: ako spustit inetd pri starte 21.01.2008 | 01:59
                    Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
                    fuj ifconfig! ip...
                    <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
                    • Re: ako spustit inetd pri starte 21.01.2008 | 11:05
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      mas pravdu, vypis ip by bol ovela "uzitocnejsi"... ach jaj
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: ako spustit inetd pri starte 21.01.2008 | 21:30
                        Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
                        nejde o vypis. ide o to, ze ifconfig je pre jadra < 2.0.x. pre vyssie je uz spominany ip. ifconfig funguje len "nahodov" na novych jadrach...
                        <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
                        • Re: ako spustit inetd pri starte 21.01.2008 | 21:33
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          a len nahodou ho vsetky distribucie zabudli odstranit, ach jaj
                          Debian. apt-get into it…
    • Re: ako spustit inetd pri starte 20.01.2008 | 06:40
      Avatar SonnY   Používateľ
      Ked to spustas cez VMWare, pozri sa ci ti bezlia vsetky sluzby vmware, vypni firewall a nastav siet na NAT.
      • Re: ako spustit inetd pri starte 20.01.2008 | 10:19
        vladi   Návštevník
        ...mozno bude moj problem niekde tymto smerom, pretoze vo WMware mi hned pri nabiehani systemu parkrat blikla ikonka vpravo dole, ktora oznacovala akoze fungovanie sietovky.
        Nastavil som siet na NAT (predtym mi to fungovalo na moznosti bridged) vypol firewall...a nic.

        Vykaslem sa na to, zacnem normalne pracovat s Linuxom bez WMware. Uz asi nastal ten spravny cas:) Vdaka za radu SonnY
        • Re: ako spustit inetd pri starte 20.01.2008 | 10:21
          vladi   Návštevník
          Chcel som tym povedat, ze mi predtym blikla ta ikonka pre sietovku a teraz sa uz tak nedeje.
          • Re: ako spustit inetd pri starte 20.01.2008 | 23:41
            vladi   Návštevník
            Zdravim vas,
            tak sa mi to nakoniec moj problem s nefunkcnym netom podarilo vyriesit. Vsetko slapalo vpohode, dokial som pomocou aptitude nenainstaloval x- ko a gnome. Odvtedy, neviem preco, net nefungoval. Riesenie bolo jednoduche. Stacilo spustit dhclient a vsetko slo ako predtym.
            Este to zapisat aby to fungovalo hned po starte a...huraaa. :)
          • Re: ako spustit inetd pri starte 20.01.2008 | 23:41
            vladi   Návštevník
            Zdravim vas,
            tak sa mi to nakoniec moj problem s nefunkcnym netom podarilo vyriesit. Vsetko slapalo vpohode, dokial som pomocou aptitude nenainstaloval x- ko a gnome. Odvtedy, neviem preco, net nefungoval. Riesenie bolo jednoduche. Stacilo spustit dhclient a vsetko slo ako predtym.
            Este to zapisat aby to fungovalo hned po starte a...huraaa. :)