toshiba l40 mrzne

Sekcia: Hardware a Drivery 21.01.2008 | 11:48
Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
Zdravim, nainstaloval som na Toshibu L40-14F Ubuntu 7.10. Vsetko islo hned po starte, samozrejme az na wifi (realtek 8187). Wifi som rozchodil cez ndiswrapper aj pomocou tohto navodu . Zakazal som aj IPv6 aj som nejake tie moduly dal do blacklistu, napr. r8187. Ale niekedy sa stane, ze tento notebook len tak bez priciny zamrzne. Podla mna to bude tym driwerom wifi, ale neviete mi poradit, kde hladat chybu? Alebo ako ju vyriesit? Dakujem.
    • Re: toshiba l40 mrzne 21.01.2008 | 12:04
      Avatar srigi   Používateľ
      Postupovat uplne rovnako ako tu. Cize pozriet logy a skusit sa nejako dostat zo zarmzu pomocou SysRQ. V logoch snad bude nejaka zmienka co to sposobuje. Len treba prejst vsetky subory vo /var/log, nie len tie dva co popisujem.

      Good hunting :-)
    • Re: toshiba l40 mrzne 21.01.2008 | 12:10
      Archer   Návštevník
      intelacka grafika to robi

      ja som mal podobny problem na hp 6510b ....treba blacklistnut modul video
      (do suboru /etc/modprobe.d/blacklist pridas riadok blacklist video)

      ak mas KDE tak si vypni zobrazovanie tooltipov pre panel .. v kombinacii s #D aplikaciami (googleearth, tuzracer, et) mi to vzdy zamrzlo system

      a odporucam vypnut compiz ...sice funguje...ale ak pouzivas 3d aplikacie tak sa spravaju tak roztodivne

      .r.
      • Re: toshiba l40 mrzne 21.01.2008 | 12:25
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        skusim to blacklistnut... ale ja mam HP6710b s Ubuntu 7.04 a mne to nemrzne, ale ja som si driver nahadzoval sam, lebo v UBU-feisty este nebol driver pre intel X3100. A fici mi aj beryl aj google earth, hoci nie celkom na 100%(ale mam gnome). Na tej toshibe je tiez gnome, ale nehadam sa, ze nemas pravdu, mozno ten driver, co som nahadzoval do 7.04 je iny ako ten co je integrovany v 7.10. Diky, skusim....
        • Re: toshiba l40 mrzne 21.01.2008 | 12:43
          Archer   Návštevník
          7.04 som zase ja neskusal ...lebo mi tusim nesla nabootovat koli sata disku (resp radici)....nepamatam si presne....

          ale podarilo sa mi presne vyzistit kedy mi linux vytuhne :)

          bez blacklistnuteho modulu video mi mrzol napriklad ked som zavrel display

          no a po blacklistnuti modulu video mi vytuhne len ked mam pustenu 3d aplikaciu a zaroven sa zobrazi ten miznuci tooltip co ma KDE defaultne zapnute ked das mys nad ikonu :) tak som ich vypol a ...a vlastne aj tak pouzivam gnome :) ... compiz funguje ...dokonca aj 3d aplikacie funguju ....ale ked to pouzivam naraz tak pri presune okna s 3d aplikaciou to blbne....a compiz vlastne nepotrebujem tak ho mam tiez vypnuty :) (zato googleearth sa obcas hodi)

          takze tak...

          ale u toshiby to moze byt uplne ine
          • Re: toshiba l40 mrzne 22.01.2008 | 10:56
            Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
            no este aby som sa k tomu vyjadril, na mojom HP6710b som mal podobne problemy so 7.10kou... najlepsim riesenim bolo pre mna sa vratit k 7.04, dufajme, ze 8.04 uz predsa len bude este viac odladenejsia a vhodna aj na moj HW a ked nie, tak 8.10........ ale ta toshiba nemrzne pri takychto prilezitostiach ako si ty pisal... takto podobne mi mrzlo HPcko, ale ta toshiba zamrzne len tak z nicoho nic... asi fakt to bude wifi, ale uvidime, dal som to video do blacklistu a cas ukaze, ci este zmrzne... ked nie, tak parada, ked ano, tak budem musiet lovit v logoch... VELMI PEKNE VAM DAKUJEM ;-)