vypis ./configure do suboru "zapis.txt

Sekcia: Ostatné 31.05.2005 | 16:17
tagtag   Návštevník
Mozte mi poradit ako zapisem vsetko co mi pise pri ./configure do subory napr zapis.txt?
    • Re: vypis ./configure do suboru 31.05.2005 | 16:01
      peter golis   Návštevník
      ./configure 2>1 | tee zapis.txt vypise aj na obrazovku, aj do suboru.
      • Re: Re: vypis ./configure do suboru 31.05.2005 | 16:02
        peter golis   Návštevník
        oops, ./configure 2>&1 | tee zapis.txt
    • Re: vypis ./configure do suboru 31.05.2005 | 16:03
      Roger Krowiak   Návštevník
      skus prikaz ./configure > zapis.txt inak, tieto konfiguracne skripty nezriedka generuju subor config.log, skus sa na neho pozriet
    • Re: vypis ./configure do suboru 31.05.2005 | 16:09
      dobinko   Návštevník
      Ak je možné môžte mi Peter vysvetliť čo znamená ./configure 2>&1 Itee ? To len pre to aby som vedel čo vlastne a prečo...dakujem.
      • Re: Re: vypis ./configure do suboru 31.05.2005 | 16:17
        peter golis   Návštevník
        2 znamena chybovy vystup, zobak je presmerovanie, 1 je standardny vystup a tee vypisuje na obrazovku aj do suboru. cize chybovy vystup presmerujes na standardny vystup a ten predas programu (cez pipe, nie male L) tee ktory to zapise aj do suboru a aj na obrazovku. aj s chybami a o tie chyby ide. inac by si sa mohol velmi divit ze ti tam nieco chyba. az na taku malickost, niektore skripty maju osetreny chybovy vystup a niektore nie. skus si porovnat vylistovanie neexistujuceho suboru do suboru (s jednym zobakom) a ten dlhsi prikaz. ps.: ls -l neexistujuci.subor uvidis ze v prvm pripade sa ti zjavi chyba iba na terminali a v druhom aj v tom subore. viac je niekedy lepsie.