Bootovanie z externeho disku FireWire

Sekcia: Hardware a Drivery 28.01.2008 | 19:41
Avatar aspire5020   Používateľ
Viem ze som prisiel medzi kapacity a dufam, ze moja otazka nebude infantilna.

Mam v pocitaci SATA2 HDD jeden. Mam este MAXTOR Diamax Plus III externy, ktory fici cez USB i FireWire. Na ten externy by som chcel dat Ubuntu. Doska je Abit IP35 Pro, celkom fajn. Mate dake skusenosti s bootovanim cez FireWire? V horsom pripade cez USB2? Neviem ako rozbehat Ubuntu i Windows XP na jednom HDD. Dalsia vec je, ze Ubuntu chcem pouzivat na internet a stranky plne somarin popretkavanych trojanmi, virusmi, backdoormi, exploidmi a podobmimi chamradami. Pocul som, ze napriek tomu, ze Ubuntu je viac-menej odolne voci takej chamradi, ta chamrad moze najst windows subory a infikovat ich. Dost tazko uveritelne, ale nechcem riskovat.
Ako to vidite vy? A dake skusenosti s bootovanim cez FireWire?

Diiiki moc, fakt, chalani.

    • Re: Bootovanie z externeho disku FireWire 30.01.2008 | 19:11
      lieko   Návštevník
      bootovanie z usb disku - este som to nerobil ale kedze ide bootovat z usb kluca asi pojde aj z disku. Firewire to iste. Ak ho linux uvidi cez toto rozhranie a ak ti bios dovoli bootovan z neho tak nemas problem. Vzhladom na tvoje skusenosti to ale asi pre teba problem bude

      Rozbehnut win a lin na jednom disku sa ti asi podari skor
      Pocul som, ze napriek tomu, ze Ubuntu je viac-menej odolne voci takej chamradi, ta chamrad moze najst windows subory a infikovat ich.
      Dost tazko uveritelne, ale nechcem riskovat.
      
      Preco si myslis ze ked bude lin na inom disku ako win ze ta chamrad neprejde na druhy disk? Aj ked cela ta myslienka, ze nieco najde win subory a infikuje ich, je uplna sprostost.