Eclipse php nahlad stranok

Sekcia: Programovanie 29.01.2008 | 12:31
Avatar Tommy Angelo   Používateľ
Hi coderi,

potrebujem nieco na good tvorbu web stranok, kedze dreamweaver (uz) pouzivat nemozem, tak som nahodil na skusku eclipse. Ale neviem s nim ani pohnut :D a nedokaze to vytvorit web stranku.

Nejako sa to da updatnut, ale co som skusal tak divokym sposobom a naviazalo to na seba kopec balikov...

Preto mam par otazok ohladne tohto IDE ::
Existuje na to plugin/funkcia/moznost v eclipse, nech mi zobrazi stranku? [nieco ako dreamweaver]
Tvorba dynamickych stranok? Neviem ako na ten blbej php plugin.. :(

To je vse =)
    • Re: Eclipse php nahlad stranok 29.01.2008 | 15:26
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Nejaký návod, snáď pomôže http://www.ch-becker.de/?PHPEclipse#phpe
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Eclipse php nahlad stranok 29.01.2008 | 18:46
      Avatar mich Ubuntu, Debian  Používateľ
      Ak mozem poradit, tak najlepsie je vytvorit si kod sam. Vies co robis, lahko si stranky prisposobis, pozmenis, nie si odkazany na ziaden specialny soft bez ktoreho sa nevies pohnut, zmenis veci i pouzitim obycajneho txt editora (napr vim), mozes robit dynamicke stranky, javascript, pracovat s databazou a nie si obmedzeny moznostami nejakeho softu. Taktiez aspon vies, ako tie veci funguju. A naucit sa pisat kod zas nie je ziadna veda.Hlavne HTML je jednoduche a aj co sa tyka php, mnozstvo veci najdes na internete, ci riesenych pripadov alebo tutorialov, takze da sa. Chce to sice viac casu, ale myslim, ze to stoji za to... ale podla toho, do akej miery sa tomu chces venovat..
      • Re: Eclipse php nahlad stranok 29.01.2008 | 20:54
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        je to pekna rada dakujem, ale ja som advanced php guru, a nejakym WYSIWYG editorom si pracu ulahcujem /zprehladnujem a co je najdolezitejsie zrychlujem ;)

        som tu niekde na linuxos.sk cital ze eclipse dela aj nahlad sajtov (site-strana), tak neviem ako na to, nejaky manual by bodol ;)
        • Re: Eclipse php nahlad stranok 19.06.2011 | 19:26
          febeks.com   Návštevník
          nedavno som zacal pisat navody ako na eclipsePHP, budem sa snaizit ich pisat co najrychlejsie ako sa to bude dat, aj ked cas je svina :D), dufam ze to niekomu pomoze...
          http://www.febeks.com/forum/viewforum.php?f=32