internetove videa trhaju pri robeni ineho precesu

Sekcia: Konfigurácia 03.02.2008 | 19:07
miker   Návštevník
mam taky problem ze ked pozeram video napr z youtube tak video ide v pohode,ale ako nahle idem nieco kliknut alebo s niekym pisem v icq/pidgin..... tak mi to video zacne aj zo zvukom sekat az ked nic nerobim tak sa to da pozerat....

robi mi to aj v opere aj vo firefoxe..moze to byt slabym HW?
celeron 2.4 Ghz 128kb L2 catche,512 ddr 200mhz,VGA: fx 5600xt 128MB... ?

dakujem za odp...
    • Re: internetove videa trhaju pri robeni ineho precesu 03.02.2008 | 21:06
      Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
      Grafiku mas nainstalovanu spravne? (3d akceleracia)

      Inak ja mam este slabsi a ide v poho takze slabym HW to nebude.
    • Re: internetove videa trhaju pri robeni ineho precesu 03.02.2008 | 21:07
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Je to tým, že flash brutálne vyťažuje CPU. Ale aj keď robím niečo iné, obvykle to netrhá (mám celeron 1,47GHz). Aký máš flash player? A pozri si vyťaženie CPU počas prehrávania.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: internetove videa trhaju pri robeni ineho precesu 03.02.2008 | 23:15
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Ja mám nvidiu 5200. Rovnaké správanie. Mám taký pocit, že flash beží s nižšou prioritou (celkovo sa moja nvidia správa tak, že aj proces s nice 19 zníži výkon opengl aplikácie o 80%).
    • Re: internetove videa trhaju pri robeni ineho precesu 04.02.2008 | 00:15
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      mam 3,2 ghz celeron s 1gb ram a tiez mi flash seka. mam adobe najnovsi dostupny z repozitarov ubuntu
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: internetove videa trhaju pri robeni ineho precesu 04.02.2008 | 00:17
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        yo a nvidiu mam 7300gs
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: internetove videa trhaju pri robeni ineho precesu 04.02.2008 | 18:05
          miker   Návštevník
          fakt neviem cim to je...vidim ze vam to viacerym robi..3d acc je samozrejme nainstalovany normalne,,hrajem aj 3d hry ako UT 4.1,cs 1.6..takze tim to nebude....a flash neviem aku mam verziu..
          • Re: internetove videa trhaju pri robeni ineho precesu 04.02.2008 | 18:08
            miker   Návštevník
            CPU ide pri prehravani tak na 83 % ked zacnem popri tom aj iny proces tak ide fakt na 100 % ..ale ten slaby CPU ide pri hociakej hovadine na 100 %
            • Re: internetove videa trhaju pri robeni ineho precesu 04.02.2008 | 22:33
              WlaSaTy   Návštevník
              Dovolim si tvrdit ze CPU nas 1GHz nie je slabe, skor technologia Flash stoji za milu jarmilu.

              Stastny to clovek co to nepotrebuje.
            • Re: internetove videa trhaju pri robeni ineho precesu 05.02.2008 | 10:04
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              No chyba je asi vo flashi. Pri prehrávaní videa s tak úbohým rozlíšením ako vo flashi by nemalo spôsobiť vyššiu záťaž ako 10%CPU. Riešenie problému: ignorácia webov používajúcich flash
              • Re: internetove videa trhaju pri robeni ineho precesu 05.02.2008 | 14:54
                shade   Návštevník
                Mne robi to iste. Nechcem tu vyvolavat flame ale v nemenovanom konkurencnom OS tieto problemy nie su zdaleka take markantne. Takze chyba asi nebude vo flashi ako takom, ale v jeho implementacii v linuxe.
                BTW: V linuxe sa mi zda cely ff pomalsi.
                • Re: internetove videa trhaju pri robeni ineho precesu 05.02.2008 | 15:58
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  No mne na mojom desktope, ktorý je AMD 2800+ (1650MHz tuším) išiel takisto procesor na 100% pri flash a na nemenovanom OS.
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: internetove videa trhaju pri robeni ineho precesu 05.02.2008 | 17:24
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                  Práve, že chyba je vo flashi. Napr. taký mplayer v linuxe má približne rovnakú záťaž cpu ako podobné prehrávače vo win. To, že istá nemenovaná firma nevie urobiť poriadný software nie je problém linuxu.