RAM ??

Sekcia: Hardware a Drivery 04.02.2008 | 22:54
Avatar ilmaris Ubuntu 9.10  Používateľ
Mam taku otazocku. Mozno vam bude pripadat hlupa,ale v tomto sa moc nevyznam. Mam doma cca 2,5 rocny komp. Mam v nom DDR 512 MB PC400 PQI CL 2,5 (to som doslova opisal z faktury). No a to sa mi mali,ale za ten dvet neviem z tohto vycitat ci to je DDR2 alebo DDR1. A ak to je DDR1 tak aky je medzi tym rozdiel ked 2ka je taka lacna??Spapala by to maticna nahadzat tam dvojku,ci to ma aj iny konektor?? Dakujem za ochotu
    • Re: RAM ?? 04.02.2008 | 23:09
      WlaSaTy   Návštevník
      :No a to sa mi mali,ale za ten dvet neviem z tohto vycitat ci to je DDR2 alebo DDR1.

      dmidecode, lshw, hwinfo, ... tym zistis zoznam hardware a dost casto aj typ a velkost RAM.

      :spapala by to maticna nahadzat tam dvojku, ...??

      ohladne kompatibility RAM, skontroluj manual k doske a poznamky k update biosu. zial nepises co je to za dosku, takze odpovedou moze byt "mozno ano, ak budes mat stastie".
      • Re: RAM ?? 04.02.2008 | 23:40
        marek   Návštevník
        ddr1 ---- 100 pro --- ddr2 zacinaju od 533 mhz, ddr1 koncia na 400
    • Re: RAM ?? 05.02.2008 | 11:31
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Ak mas 2,5 roka stary komp, tak ti to urcite nezoberie DDR2. Iba DDR (1). Nastastie tie moduly su mechanicky nekompatibilne. Do dosky ich nenarves. Iba ak hrubou silou.

      DDR2 su preto lacnejsie, pretoze sa vyrabaju vo velkom. DDR 1 je uz na ustupe, vyroba sa znizuje, preto nie je ani taka ziskova.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
    • Re: RAM ?? 05.02.2008 | 12:01
      Avatar kopkacik Mandriva 2008.1 spring  Používateľ
      tak na 100% to mas ddr1, ako bolo povedane uy sa moc nevyrabaju ,ale je ich lehsie zohnat ako SDR , DDR 1 a 2 su odlisne v slote, cize tu dvojku by si tam normalnym sposobom nedal, a keby sa ti to podarilo tam nejakym sposobom dostat, tak na 99,9% ti ju bios ani maticna nevezmu
      • Re: RAM ?? 05.02.2008 | 12:33
        Avatar ilmaris Ubuntu 9.10  Používateľ
        diky vsetkym.aspon uz viem na com som