Ako "rozdvojit" zvukovku?

Sekcia: Hardware a Drivery 06.02.2008 | 19:22
Grawp   Návštevník
Hi. Chel by som sa sptytat ako sa dal rodelit zvukovka tak aby sa pre vacsinu systemu spravala ako dev zariadenia? Mam dosku so zvukovkou MSI K9N Platinum (non-SLI) a neco taketo som raz som videl ze taketo neco spravili na nemenovanom operacnom systeme pomocou utilitky od vyrobcu. Napr ju rozdelili na dve 4-kanalove a kazda mala ece mic a line-in.
Neco taketo velmi velmi potrebujjem, napr aby mohol nekdo pozerat jeden film na jednom monitore a druhy na druhom.


a potom sa cem ece opytat ako by sa dalo nejaku dierku trebars MIC prepnut na LINE-in - bo ta doska to dokaze.
    • Re: Ako "rozdvojit" zvukovku? 07.02.2008 | 17:07
      Grawp   Návštevník
      zas mi nikdo nic neodpovie?
      • Re: Ako "rozdvojit" zvukovku? 07.02.2008 | 17:58
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        waw. asi ti naozaj ZAS nik neopovie lebo si polozil dost (zas ???) sofistikovanu otazku :D lol
        ja taky problem nemam lebo mam 2pc s 2 monitormi a 2 zvukovkami vedla seba, ale napriek tomu som nedosiel nato ako pozerat 2 filmy naraz
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
        • Re: Ako "rozdvojit" zvukovku? 07.02.2008 | 19:51
          WlaSaTy   Návštevník
          a aku sofistikovanu odpoved chces?

          zvukovka by sa pomocou systemu alsa mohla rozdelit na dve relativne do pohody. ak mas vystupy minimalne na kvadro, tak to zvladnes cez jej konfiguraciu pomocou textovych suborov. otazkou je ci ta zvukovka zvladne mat zapnute dva mikrofony.

          pri hladani na google alsa+split+soundcard bol prvy link ukazujuci na split zvukovky pre predne a zadne repro (rozdelenie kvadro na 2x stereo). ak by to neslo, tak skus dodat informacie o tom aku mas zvukovku a nie aku mas dosku. google je fajn vec ale ...


          ps.: potom povedz ako si pochodil aj s dvoma mysami a dvoma klavesnicami.
          • Re: Ako "rozdvojit" zvukovku? 07.02.2008 | 22:27
            WlaSaTy   Návštevník
            yop, zabudol som povedat ze sa to da zneuzit aj na prehravanie filmu v obyvacke s zvukom a sucasnu pracu aj so zvukom (hoci aj internetovu telefoniu alebo hranie ak to nebude sekat) v pracovni ci v izbe. nielen tak ako som predpokladal, dat dva monitory na dual head kartu, dve mysi, dve klavesnice teda na rozdelenie jedneho kompu na dva klacky :-)

          • Re: Ako "rozdvojit" zvukovku? 08.02.2008 | 18:34
            Grawp   Návštevník
            skusal som to ale nefungovalo mi to. vytvoril som ~/.asoundrc , skopiroval som tam hento., then log off, log on a skusil som to s tym mplayerom a ani jedna virtualna zvukovka nesla..
            • Re: Ako "rozdvojit" zvukovku? 08.02.2008 | 19:02
              Grawp   Návštevník
              no, jeden problem bol zly syntax v mplayeri - ma byt mplayer -ao alsa:device=
              no ale teraz mi ide len frontx a rearx nece ist
              nemoze to byt neco s tym ze v kmixe mozem zapar 3dmix ktory mi pri stereo zvuku nahodi aj zadne repraky. hoci bol vtedy vypnuty a packa stiahnuta na nulu.
              • Re: Ako "rozdvojit" zvukovku? 08.02.2008 | 22:40
                WlaSaTy   Návštevník
                skoda ze si neopysal problem ale len poziadavku.
                • Re: Ako "rozdvojit" zvukovku? 11.02.2008 | 01:03
                  Grawp   Návštevník
                  problem je ten ze "rearx" nehrá
      • Re: Ako "rozdvojit" zvukovku? 07.02.2008 | 23:36
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        neviem ci to je spravne co hladas ale nepomohlo by ti toto?