WIFI pomoc

Sekcia: Ostatné 07.02.2008 | 12:56
Avatar les   Používateľ
Vcera som si stiahol mandrivu 2008 a nainstaloval, mam notebook acer a v nom vstavanu wifi kartu... dnes so msa s tym trocha hral a chcel som ju spojazdnit... hladal som o otm nieco a nasiel som ze mam stiahnut ovladace a aj firmware rozbalit do priecinka /lib/firmware... no spravil som a vsetko slo! :-O... no ked som enskor restartoval PC ... uz nic neslo ... skusal som znova rovnaky postup... ale nic... neviem co dalej som zufaly....tu je link na stranku podla ktorej som postupoval
    • Re: WIFI pomoc 07.02.2008 | 16:09
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      co napise ifconfig ?
      na tej stranek su len veci co mas stiahnut a prikaz na update firmwaru (ten sa robi len raz)
      zadaval si aj nejake ine prikazy ? (napr z najakej podstranky...)
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: WIFI pomoc 07.02.2008 | 16:18
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        Pokial mu ta wifi isla tak ju asi nainstaloval len ju nezadal aby sa spustala po restarte.
        • Re: WIFI pomoc 07.02.2008 | 17:08
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Ako vravis.. pravdepodobne ju zapol, ale nezadal aby sa zapla pri dalsom starte.. Teda , prikaz ktorym si to zapol hod do autostartu ( bud do KDE alebo GNOME , alebo este lepsie priamo do systemu )
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: WIFI pomoc 07.02.2008 | 17:09
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            ..Aj ked si myslim, ze ked uz raz zavedie modul pre svoju wifi, nemalo by to vyzadovat dalsiu podporu pre wifi, jedine tak nejaky NetworkManager or daco ine..
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: WIFI pomoc 07.02.2008 | 19:13
      Avatar les   Používateľ
      Mam KDE 3.5.... po starte sa normalne zapne to spojenie... aj mi najde siet a vsetko... len ked dam connect... tak... nic! absolutne nic... nachvilocku naskoci ze conesting a potom nic...
    • Re: WIFI pomoc 07.02.2008 | 19:15
      Avatar les   Používateľ
      hej ifconfig vypise ze je tam wifi spojenie ale neposiela ani neprijma sa nic... chcete nieco konkretnejsie
      • Re: WIFI pomoc 07.02.2008 | 19:26
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        1. po starte sa normalne zapne to spojenie.. ---> co to znamena ?
        2. connecting ---> skus nainstalovat aplikaciu wifi-radar lebo kwifimanager hadze blbosti (aspon mne)
        3. hod vypis ifconfig a iwconfig
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
        • Re: WIFI pomoc 07.02.2008 | 20:04
          Avatar les   Používateľ
          no ze ta aplikacia co tam je na spravu pripojeni mi vihodi ze siet je v dosahu
          • Re: WIFI pomoc 07.02.2008 | 22:39
            Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
            ako ti ma niekto pomoct ked nedostatocne popises svoj problem a navyse ani nereagujes na jeho pomoc.

            "hod vypis ifconfig a iwconfig" znamena ze sem mas vpisat co ti tie prikazy vypisali
            • Re: WIFI pomoc 08.02.2008 | 09:50
              Avatar les   Používateľ
              uz sa etko vyriesilo... dakujem za rady....