WIFI-Domaca siet

Sekcia: Hardware a Drivery 08.02.2008 | 12:43
Avatar les   Používateľ
Zdravim.... Doma mam router a domacu siet wi-fi na ktoru pripajam PC a Notebook... PC je win XP a na notebooku linux mandriva 2008... no router funguje ako Acces Point... a ja by som chcel aby som mohol zdielat subori aj medzi Notebookom a PC priamo... je to vobec mozne?? a ked hej kde o tom nieco najdem alebo viete mi poradit???
Ja viem odporucite ma na google ale tam som hladal a nejako sa touto problematikou nikto nezaoberal
    • Re: WIFI-Domaca siet 08.02.2008 | 14:30
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      priamo myslis tak ze data nepojdu cez router ???
      ak ano da sa to spravit tak ze jednu wifinu nastavis ako access point (aj ked neviem ci potom bude pouzitelna) a druha sa na nu napoji
      ale je to hlupost.
      daj si na win zdielanie priecinku a cez krusader sa pripoj...
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: WIFI-Domaca siet 08.02.2008 | 15:00
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      su na jednom segmente siete, takze sa vidia. staci nastavit napr. sambu alebo ftp server na jednej z masin
      • Re: WIFI-Domaca siet 08.02.2008 | 18:34
        Avatar les   Používateľ
        a vpraxi mi ide asi o to aby som monol na tom kompe kde mam XP a tlaciaren tlacit z notebooku alebo proste aby som tam s toho notebooku kde je mandriva jednoduch nahodit subory... v praxi je to realizovatelne?
        • Re: WIFI-Domaca siet 08.02.2008 | 18:47
          Avatar kopkacik Mandriva 2008.1 spring  Používateľ
          ked mas vytvorenu siet a pc sa v nej vidia vsetky navzajom ,t ak neni problem prenasat data z pc an notebook alebo tlacit, len musis ich mat aj nastavene aby boli vsetci v jednej skupine bo linux vacsinou robi skupinu workgrupe a win doma, nastav si spolocnu skupinu a uvidis ich vsetky( zariadenia) a isto to bude fungovat
          • Re: WIFI-Domaca siet 08.02.2008 | 18:48
            Avatar kopkacik Mandriva 2008.1 spring  Používateľ
            este by osm odporucal trosku ju zablokovat aby sa ti tam nemohol hocikto pripojit, bud kodom alebo kontrolou mac adres, je vela moznosti:)
            • Re: WIFI-Domaca siet 08.02.2008 | 22:34
              Avatar les   Používateľ
              nooo ono ja to praveze neviem tak spravit aby jeden stroj videl ten druhy...
            • Re: WIFI-Domaca siet 08.02.2008 | 22:35
              Avatar les   Používateľ
              inak mam filtrovanie cez mac adresy a nezobrazuje sa ani SSID-.... takze klid az taky amater nesom :D :D(zartujem)