Grafika

Sekcia: Hardware a Drivery 08.02.2008 | 18:37
Peto   Návštevník
Mam problem s Grafikou, uz som dal aj spravcu neslobodnych -zaskrtol som, stiahlo, nainstalovalo, restartoval som a po restartovani ziadna zmena, ziadna ikona Nvidia
a frekvencia sa neda nastavit na viac ako 53Hz , a robi mi to take rozmazane pasy na obrazovke neviem co mam robit za kazdu radu vopred dakujem.

mam Graficku Geforce 7600Gs
    • Re: Grafika 08.02.2008 | 18:43
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Skus sa mozno pohrat s nvidia-settings (konzola)
      sudo apt-get remove windows
      • Re: Grafika 08.02.2008 | 19:40
        Peto   Návštevník
        a kde je ta konzola nomozem ju najst, asi ju nemam
        • Re: Grafika 08.02.2008 | 20:09
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Tak ty nemáš konzolu? No zaujímavé :-D
          • Re: Grafika 08.02.2008 | 20:52
            Peto   Návštevník
            som totolny zaciatocnik a neviem absolutne nic s ubuntov


            to bola asi riadna blbost ze nemam konzlu
            • Re: Grafika 08.02.2008 | 21:01
              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
              Zase Ubunta :-D . To je ubuntu ;) . Konzolu najdes: Aplikacie → Prislusenstvo → Terminal.
              sudo apt-get remove windows
              • Re: Grafika 09.02.2008 | 08:25
                Peto   Návštevník
                Konzola je teminat? a co mam napisat
                • Re: Grafika 09.02.2008 | 09:49
                  voxar   Návštevník
                  preco instalujes sam?.. su na to programy ktore to urobia za teba.. skus sa popozerat po fore... ale keby si az natolko bol zaciatocnik ,tak si stiahni a nainstaluj envy .. gugel-envy a hned prve... urobi sam za teba...
                  • Re: Grafika 09.02.2008 | 12:21
                    Peto   Návštevník
                    a kde stiahnem ten envy.
                    • Re: Grafika 09.02.2008 | 13:20
                      ---   Návštevník
                      tak uz ani google nemas? Nejako sa ti stracaju veci ,konzolu nemas , vyhladavac nemas...

                      http://www.albertomilone.com/nvidia_scripts1.html
                      • Re: Grafika 12.02.2008 | 11:24
                        widoc   Návštevník
                        zvláštne, niekto žiada pomoc a dostane sa mu výčitiek? ...divné. Fandím nováčikom, do toho!!! :o)))
                        • Re: Grafika 12.02.2008 | 12:31
                          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                          Som si všimol že tento --- musí stále provokovať...a keď mu niekto niečo vytkne je z neho herkules a široké pleciaaaa....

                          A to teda pomáhame ohromne tymto naším nováčikom....
                          Close the Windows Open The Source
            • Re: Grafika 28.02.2008 | 18:47
              Avatar marowit Arch Linux  Používateľ
              http://ubuntu.kayle.sk/html/umanual.html

              pre zaciatocnika by som odporucil najprv precitat tento manual, urcite tam najdes odpovede na niektore tvoje otazky a mozno aj na vsetky :D
              Cesta späť je nemožná ,napred sa ísť musí. Ľudovít Velislav Štúr
    • Re: Grafika 28.02.2008 | 04:18
      Avatar tommmson Ubuntu 9.10  Používateľ
      Mne tak isto nejde nainstalovat nvidiu. Skusal som to cez terminal, ale vypisovalo my to, ze sa musim prihlasit ako root. Urobil som to a napisal cestu kde sa nachadza ovladac (ktory som stiahol zo stranky nvidie). Potom pisalo, ze musim kilnut x-nieco aj to som urobil a skusil opät nainstalovat ovladac. Konecne zacala instalacia ale hned nato sa prerusila a napisalo my, ze mam preinstalovat kernel a s tym ja uz nepohnem. Ak viete ako to vyriesit, tak my prosim napiste. Inac mam Ubuntu 7.10 a som zaciatocnik.
      • Re: Grafika 28.02.2008 | 16:42
        Avatar m4rtin.m   Používateľ
        nainstalovat nvidia ovladac je trivialna zalezitost
        otvoris synaptic, zaskrtnes balik nvidia-glx a je to
        • Re: Grafika 29.02.2008 | 02:16
          Avatar tommmson Ubuntu 9.10  Používateľ
          Nie je tam ziadna nvidia-glx, iba nvidia-kernel-common. Skusal som si aj nainstalovat envy cez terminal, ale vypisuje my rozne zavislosti. A ak si ich stiahnem z netu, tak tie zase su zavisle na niecom.
          • Re: Grafika 29.02.2008 | 18:15
            Avatar m4rtin.m   Používateľ
            pokial nemas nvidia-glx treba povolit restricted repozitar
            System -> Sprava -> Zdroje softveru
            a fajka Propiertarne ovladace (restricted)

            potom pustit synaptic a obnovit baliky (mas pripojenie na internet?)
            • Re: Grafika 01.03.2008 | 07:45
              Avatar tommmson Ubuntu 9.10  Používateľ
              Tato cesta vyzera realne, ale nemam poriadny net na NB. Wificka tu chytam slabe a bola by tu moznost cez kabel. Som na intaku, ale tu mame net ne fyzicku adresu sietovky a na ubuntu to neviem zmenit, tak aby som sa pripojil na internatny net.. Dozvedel som sa, ze to mozem spravit zmenou nazvu pocitaca a zmenou mek adresy, ale viem to iba na windowse.
            • Re: Grafika 01.03.2008 | 08:53
              Avatar tommmson Ubuntu 9.10  Používateľ
              Inac sa my uz podarilo rozbehat grafiku. Stiahol som si nvidia-glx z netu a nainstaloval.Ale este my nejde zapnut visual effects a aj pri restartovani to malo nejake problemy z rozlisenim. Ale teraz ak by si my vedel pomoct s tym netom ako som uz pisal. Zatial si vsetko instalujem cez usb kluc.
            • Re: Grafika 01.03.2008 | 18:07
              Avatar tommmson Ubuntu 9.10  Používateľ
              Grafiku sice mam nainstalovanu, ale stale pri nacitani ubuntu mi vypise, ze bezi v slabom grafickom mode. Ked dam nastavenie v screens and grafics v polozke model je sice moj notebook, ale nie ten model (mam Compal FL90), tak som vybral generic a ako monitor som vybral LCD z rozlisenim 1440x900 (take mam na windowse). Stlacil som test a ono to neuspelo. Na chvilu som bol pripojeny aj na wifi a hned som dal stahovat aktualizacie, ale vsetky zlihali. Plus my nejde ani zvuk. Mozte my niekto pomoct?