niektore klavesy nefunguju spravne

Sekcia: Ostatné 04.06.2005 | 16:18
dvh   Návštevník
Nikolko klaves mi v linuxe (RH 5.1) nepracuju spravne: - v midnight commanderi ked v cooleditore stlacim ctrl+left alebo ctrl+right tak sa nic nestane (malo by skocit na zaciatok alebo koniec slova). Ak nastavim "emacs klavesy" tak to funguje ale zase to nefunguje so shiftom (shift+ctrl+right) by malo oznacit text do konca slova ale neoznaci. Pozn: v prikazovom riadku MC mi ctrl+left/right funguje - na numerickej klavesnici bez ohladu ci mam alebo nemam zapnuty numlock je DEL furt DEL ale ja by som chcel aby tam pri pisani cisel bola bodka - ako spravit aby sa pri nabootovani alebo pri nalogovani automaticky ZAPOL numlock? vdaka za rady dvh
    • Re: niektore klavesy nefunguju spravne 04.06.2005 | 16:18
      peter golis   Návštevník
      RedHat 5.1 je stary niekolko (viac ako 5) rokov. problemy z klavesnicovou mapou mozu byt sposobene pouzitim vtedy neexistujucej klavesnice (s multimedialnymi klavesami). ak je dovod na pouzitie takto starej distribucie v starom hardware, tak by bolo najrozumnejsie k tomu stroju najst aj prislusne staru klavesnicu, bez tych zbytocnych tlacitiek. zapnutie numlocku sa da realizovat pomocou setleds napriklad takto: http://channels.lockergnome.com/linux/archives/20020820_turning_on_numlock_at_bootup.phtml ps: ak sa mi ta stranka zobrazila spravne, tak tam maju preklep. pred for ma byt newline.