VPN

Sekcia: Konfigurácia 12.02.2008 | 18:58
morfo   Návštevník
zdravim..potreboval by som nejaky navod ako by sa mi zobrazila po kliknuti na ikonu sieti(tie dve pc) aj moznost VPN connection. potrebujem si nastavit vpn siet aby som sa mohol pripojit do internetu. Ine pripojenie nemam takze ziadne apt-get install mi nejdu..uz som skusal rozne navody no nic.
    • Re: VPN 12.02.2008 | 19:47
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Už si to tu raz písal. Zaškrkni si v synapticu balík network-manager-pptp. Daj si súbor -> uložiť požadované zmeny ako ... . V tom súbore máš všetky balíky, čo ti treba stiahnuť. Stiahneš z ftp://ftp.tuke.sk/ubuntu/dists/ tie balíky, čo potrebuješ a ručne nainštaluješ (poklikáš nane). Hotovo.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: VPN 12.02.2008 | 21:04
        morfo   Návštevník
        Nefunguje. Ak dám v synapticu hľadať network-manager-pptp tak nic take tam neni.. Buď tam je samotny network manager (dev alebo deb) alebo samotny pptp-linux. A ak to zaškrtnem a dam save marking as... tak mi uloži prázdny dokument.. Skúšal som dať aj generate source page ale tiež uložilo len prázdny dokument....tak čo teraz???
        • Re: VPN 12.02.2008 | 21:16
          morfo   Návštevník
          Tak už mi to ide...Šak to bolo primitivne..Ja som totiž vždy podľa tych návodov ťahal network manager a pptp osobitne. Stačilo mi zadať do googela network-manager-pptp linux a kliknuť na druhy vyhodeny odkaz tak este dva kliky a spustiť debian. Nainstalovalo to a už môžem konfigurovať VPN. Ale teraz keď to nakonfigurujem tak mi to uloží len ako mam teraz toto pripojenie spustiť???Thanx
          • Re: VPN 12.02.2008 | 21:29
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            klik na ikonu network managera -> VPN Spojenia -> Názov spojenia a je to.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: VPN 12.02.2008 | 21:44
              morfo   Návštevník
              Hej to spojenie je tam ale je sede..neda sa zaškrtnúť...čo s tým???
              • Re: VPN 12.02.2008 | 21:55
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                To znamená, že nie si pripojený na žiadnu (fyzickú) sieť. Ako si pripojený k providerovi?
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: VPN 12.02.2008 | 22:10
                  morfo   Návštevník
                  takže už to možem zaškrtnuť...hrabal som sa v network nastaveniach tam kde je modem a wired connection, zmenil som wired a potom mi totalne zmizla moznost vpn connection. Tak som to dal naspat a uz sa dalo to pripojenie zaskrtnu. Nechapem preco, neviem co take som spravil ked som to vsetko vratil tak ako to bolo.Ale to nevadi, hlavne ze uz teraz to mozem zaskrtnut. Po zaskrtnuti si to vypyta meno a heslo takze by to malo fungovat..len asi nemam este daco dobre nastavene. zajtra sa spytam providera ako maju tie nastavenia vyzerat..Takze zatial VELMI PEKNE DAKUJEM:::asi bude na svete o dalsieho pouzivatela modrej obrazovky menej :-)...