Slackware a prepis LILO

Sekcia: Ostatné 05.06.2005 | 00:39
...   Návštevník
Vytvoril som si pomocou parttion magic LINUX particiu aj swap particiu a nainataloval LIVE Slackware na hdd. Po nainstalovani a restarte som uy nemal na vzber ktorz operacnz szstem chcem spustit. Da sa to ymenit abz som mohol pri spusteni pocitaca zvolit win xp? Kde a ako? ???
    • Re: Slackware a prepis LILO 04.06.2005 | 17:38
      dano   Návštevník
      napis v textovom rezime liloconfig a riad sa moznostami
    • Re: Slackware a prepis LILO 04.06.2005 | 17:55
      peter golis   Návštevník
      v subore /etc/lilo.conf. navod by mal byt najlepsie popisany v manualovej stranke (man lilo.conf)
      • Re: Re: Slackware a prepis LILO 04.06.2005 | 18:07
        ...   Návštevník
        V lilo .config je tohle: # Windows bootable partition config begins other = /dev/hda1 label = Windows table = /dev/hda # Windows bootable partition config ends # Linux bootable partition config begins image = /boot/vmlinuz root = tmpfs label = Linux read-only # Linux bootable partition config ends A co s tym?
        • Re: Re: Re: Slackware a prepis LILO 04.06.2005 | 19:05
          peter golis   Návštevník
          co s tym? neviem. nastavene to mas. spustil si lilo aby sa ti dana konfiguracia aktivovala? ps: netusim aku mas verziu lilo, ako bola prekladana (ci ma aktivovanu grafiku, menu alebo sa ozyva iba cez "boot:"
          • Re: Re: Re: Re: Slackware a prepis LILO 04.06.2005 | 19:11
            ...   Návštevník
            Nerozumel som ti Co mam aktivovat? A ako,kde? Iba som nainstaloval tu live verziu na hdd a ten lilo subor som neupravoval
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware a prepis LILO 04.06.2005 | 19:36
              ...   Návštevník
              Ak si mzslel aktivaciu cez shell riadok prikayom liloconfig tak vzpise chzbu Sorry, but the attempt to install LILO has returned an │ │ error, so LILO has not been correctly installed. You\'ll │ │ have to use a bootdisk to start your machine instead. │ │ It should still be possible to get LILO working by │ │ editing the /etc/lilo.conf and reinstalling LILO │ │ manually. See the LILO man page and documentation in │ │ /usr/doc/lilo/ for more help. Inak ani si nepamata internetove nastavenie: adresa,brana ak restartujem pocitac znova musim nastavit odznova A na zaciatku: lilo.config je # LILO configuration file # generated by \'liloconfig\' # # Start LILO global section lba32 # Allow booting past 1024th cylinder with a recent BIOS boot = tmpfs message = /boot/boot_message.txt prompt timeout = 1200 # Override dangerous defaults that rewrite the partition table: change-rules reset # VESA framebuffer console @ 1024x768x256 vga = 773 # Normal VGA console Ciye bootuje tpms a nedava mooynost bootu medyi dvoma szstemami.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware a prepis LILO 04.06.2005 | 19:37
              peter golis   Návštevník
              konfiguracia zavadzaca systemu lilo je v subore /etc/lilo.conf. aby sa aktivovala, treba spustit program lilo. spustat by si ho mal ako root. teraz, a po kazdej zmene v danom subore ktoru vykonas. ak samozrejme chces aby sa ta zmena aktivovala.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware a prepis LILO 04.06.2005 | 20:35
                ...   Návštevník
                Vytvoril som si novy LILO subor pomocou prikazu liloconfig a 2.moznosti. Pri naslednom restarte sa mi objavila moznost vyberu medzi linuxom a winxp. Winxp sa natiahne avsak tentokrat Linux nie a zastavi sa na riadku:KERNEL PANIC- NOT SYNCING VFS:UNABLE TO MOUNT ROOT FS ON UNKNOWN-BLOCK(3,7)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware a prepis LIL 05.06.2005 | 00:39
                  Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
                  Odporúčal by som < a href="http://mandrake.redbox.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=113">tento vynikajúci článok. Je síce o Mandrake a Upgrade jadra, ale dopodrobna je tam rozoberané práve nastavenie Lila. Väčšina z toho je platná aj pre iné dsitribúcie. Lepšie sa to dá vysvetliť iba veľmi ťažko :-) Opäť: http://mandrake.redbox.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=113