Nezobrazuje mi stranku

Sekcia: Konfigurácia 14.02.2008 | 18:10
matko   Návštevník
Zdravim..mam taky problem. Nainstaloval som si VPN pripojenie do internetu a ked sa prihlasim tak mi mozila nezobrazi ziadnu stranku..Ale ked dam pingnut hocjaky server tak ho pinguje. A v sieti som urcite lebo ak dam zle heslo tak ma nepripoji..Da sa to nejako vyriesit alebo to bude zlym nakonfigurovanim pripojenia???
    • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 18:14
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      dns servre mas nastavene?
      • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 18:29
        matko   Návštevník
        pod windowsom mi dns server zistuje automaticky...Ako sa to nastavi v linuxe. Myslim ze tam nic take nebolo..Cosi tam bolo ale nie to ci automaticky ci rucne. Resp. su aj dajake ine nastavenia nez nastavenie konkretneho vpn pripojenia???
        • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 18:31
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          do /etc/resolv.conf si pridaj:
          nameserver 208.67.222.222
          nameserver 208.67.220.220.
          • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 18:42
            matko   Návštevník
            no ja tam mam 10.10.10.1 a to sa neda zmenit.. nemozem to prepisat... prepisem to ale neulozi mi ten subor. Ze nato nemam pravo.
            • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 18:52
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              na 10.10.10.1 bezi dns server? no musis to editovat ako root.
              • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 18:54
                matko   Návštevník
                A to sa ako robi??ja som zaciatocnik..Ako root sa viem prihlasit akurat tak v terminaly. To sa da editovat len pod terminalom? ake su nato prikazy???a mam tam napisat oba tie adresy alebo staci len jedna??
                • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 18:59
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  v terminály dáš pred program sudo. V grafike gksu (takže napríklad ALT+F2 gksu gedit /etc/resolv.conf v gnome; ALT+F2 kdesu kwrite /etc/resolv.conf v KDE - tým som si ale nie na 100% istý)
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 19:11
                    matko   Návštevník
                    no ale on si spravil volajaku zalohu toho suboru a opat tam ja 10.10.10.1... nefunguje to...
                    • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 19:17
                      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                      Aj keď si to prepísal? Asi to robí network manager. Je možné, že tvoj provider ti posiela cez DHCP hentú adresu ako DNS. Potom to network manager prepíše. Skús ping www.google.sk
                      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 19:33
                        matko   Návštevník
                        no som pisal hore ze ked dam pingovat tak to robi...mam odozvu....
                        • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 19:41
                          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                          Nepísal si, či pinguješ názov alebo IP. Ak pinguješ názov, tak DNS je ok a chyba bude niekde v mozille.
                          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                          • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 19:43
                            matko   Návštevník
                            no napisem do terminalu ze ping www.google.sk a mam odozvu niekolko ms....to by malo byt ok???a v mozzile kde moze byt chyba???
                            • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 19:49
                              Avatar borg Fedora  Administrátor
                              si mal skor povedat, ze odozvu mas. mate na sieti nejaky proxy server?
                              • Re: Nezobrazuje mi stranku 14.02.2008 | 20:02
                                matko   Návštevník
                                takze ja o nijakom proxy servery neviem...proste ked to chcem nastavit vo windowse tak len dam vytvorit nove VPN pripojenie, drbnem tam názov hostitela: 1.1.1.1 a odskrtnem vyzadovat sifrovanie udajov. Tod vse...spustim, dam meno a heslo a net fici.. No pod linuxom to tak nejde. V linuxe dam akurat tu gateway 1.1.1.1 a nic ine nemenim. Vsetko necham povodne ako je. Pripoji ma no nic nenacita. Jedine mi nabehne stranka s ip 1.1.1.1 nic ine. A v terminaly ked pingujem www.sme.sk alebo www.google.sk tak odozvu mam.