Preformatovanie MMC Karty

Sekcia: Hardware a Drivery 17.02.2008 | 16:08
Avatar Pali   Používateľ
Ako mam nanovo preformatovat celu mmc kartu?
Skusal som cfdisk ale ten mi vypisal chybu:
Wrote partition table, but re-read table failed. Reboot to update table.
Toggle bootable flag of the current partition

Skusal som qtpated, ten mi nezahlasil ziadnu chybu, vsetko zbehlo bez problemov, ale ked som opat dal zobrazit particie, boli tak ako pred tym nezmenene. Co je s tym?

Co to vlastne za cfdisk vypisal chybu?
    • Re: Preformatovanie MMC Karty 17.02.2008 | 16:32
      WlaSaTy   Návštevník
      ze nemoze precitat tabulku rozdelenia diskov ktora tam asi nie je.

      diskety sa tiez kedysi nezvykli rozdelovat na logicke oblasti/jednotky.

      suborovy system sa vytvara cez mkfs, skus mu vnutit napriklad ze chces typ fat32.
    • Re: Preformatovanie MMC Karty 17.02.2008 | 20:28
      Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
      ta hlaska cfdisku je v poriadku ale neviem preco na formatovanie pouzivas uplne iny nastroj ktory formatovat nevie :) vytiahni a zasun kartu a znova ju zastrc, aby system nacital zmeny na karte; naformatuj prikazom mkfs.vfat <zariadenie>..
    • Re: Preformatovanie MMC Karty 18.02.2008 | 19:30
      asfalatus (Jaroslav Petráš)   Návštevník
      # dd if=/dev/zero of=/dev/sd* bs=512 count=1
      

      Hviezdicku nahrad konkretnym pismenom (pouzi dmesg aby si videl konkretne zariadenie)
      A potom pouzi napr. pekny programek s GUI typu gparted ;-)
      • Re: Preformatovanie MMC Karty 18.02.2008 | 20:32
        m4rtin.m   Návštevník
        som zvedavy kolkati sa seknu a daju tam pismeno svojho harddisku
        • Re: Preformatovanie MMC Karty 19.02.2008 | 08:58
          Avatar Pali   Používateľ
          no to nie je disketa ale MMC karta na ktorej je stale particia:
          01 /dev/sdb-1 free 0.02MB
          02 /dev/sdb1 fat16
          a neviem s tym nic spravit. Je tam vkuse 9MB zaplnenych a neviem to naformatovat. Windows pise, ze je vadny 1sector a nevie ani spravit chkdsk ani format, qtparted mi stale pise vysie uvedene particie aj po zmene, preforamtovni apod. Co s tym? (Urobil dom aj ten dd a nic to iste. su tam stale tie particie)
          • Re: Preformatovanie MMC Karty 19.02.2008 | 13:19
            m4rtin.m   Návštevník
            neverim ze na karte ostanu particie ked ju celu prepises nulami
            • Re: Preformatovanie MMC Karty 19.02.2008 | 16:49
              WlaSaTy   Návštevník
              v prikaze bolo bs=512 a count=1 co je len sektor okolo MBR :)

              inak naspet k otazke:
              ak karta nema alebo nevie realokovat sektory, tak sa k nem clovek moze chovat s veskerou uctou obyvatela kremikoveho neba. Je pravda ze sa toto da obist na linuxe kde sa v pohode da pripojit zariadenie az od urciteho sektora, ale .. holt vyrobcovia harddiskov a lacnych pametovych kariet zo zasady nerealokuju nulty sektor s MBR, clovek si potom rychlejsie kupi novy hardware. obcas sa ovsem najde nejaky slusny vyrobca co poskytne nastroj na rekonstrukciu hdd alebo flash disku ci pametovej karty, ale to je skor vynimka. takze ka vyrobca neda nejaky nastroj s ktorym sa to da opravit, tak by som ju asi pochoval.

              • Re: Preformatovanie MMC Karty 19.02.2008 | 20:54
                Avatar Pali   Používateľ
                no asi ta karta nefunguje, nevadi mi to. Je to 32MB MMC karta, ktora bola povodne s telefonom Nokia 6230i dodavana. Uz mam v telefone 1GB MMC kartu. Je to karta original od Nokie.

                Ja som len chcel vediet ci sa este nejak da pozit. Ale ako vidim asi s nou uz nic nespravim. Je asi vadna.

                Ale ak by bolo nejake riesenie ako ju bez probelemov rozbehat a pozivat celych 32MB, tak aj to by ma potesilo. Viem na nej male subory prenasat.