HTPC

Sekcia: Hardware a Drivery 17.02.2008 | 20:06
Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
Caute chlapi. Skusam stavat HTPC. A chcem sa spytat ci bude na to stacit pentium 3 450MHz a 256Mb ram. Chcem tam mat GeeXboX. Aby to zvladlo prehrat veci z disku. Cez sambu z sietovych adresarov. A DVD-rom-ky.
Ci to nebude posekavat.
Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux
    • Re: HTPC 18.02.2008 | 11:10
      SAmo   Návštevník
      ja mam P3 700Mhz 160 MB SDram , 250 GB HDD a GeForce 5600 128 MB ram, wifi - karta, DVD-mechanika.
      GeeXboX. mam na tom pripojeny HDD cez NFS , v pohode fici

      ale skus ci ti pojde prehravat DVD.

      mne to posekavalo ked som na tom pustil HDTV :D
    • Re: HTPC 18.02.2008 | 15:11
      Avatar srigi   Používateľ
      Bezny material (DivX, XviD - 700MB a 1400MB filmy) na tom prehras v pohode. Situaciu moze komplikovat ak GeeBox vie zapnut nejake filtre na zlepsenie obrazu (postprocessing, SPP deblocking), tie radsej nezapinaj, bo bo su silno CPU vytazujuce.

      Dalsou sortou video materialu su HD divx a xvidy, typicky serialy z torrentu (typicky zastupca je serial LOST). Tie uz maju o dost vyssie rozlisenie a datovy tok (720p, Xtisic kbps), neostava nic ine len to odskusat. Nakolko sa stale jedna o prevazne XviD, malo by to byt vpoho.

      Poslednou skupinou je skutocny HD material, bud v MPEG2 (nizke naroky), alebo v H.264 (AVC1). Posledny zmienovany - na neho zabudni, to kce CPU aspon 2GHz.
    • Re: HTPC 18.02.2008 | 19:01
      WlaSaTy   Návštevník
      ak tam das nejaku normalnu grafiku, tak bez problemov. najlepsie referencie som v tomto cital pri pouziti napriklad matrox milenium G450. skoda ze som take nieco nekupil ked som sa chcel este hrat s mojim starym odpicivajucim v pokoji intelom.
      • Re: HTPC 18.02.2008 | 19:21
        Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
        Ok v pohode. Musim to dokoncit ako SOC. A mam po ruke tieto pc:
        Procesory - Intel Celeron 2.6Ghz.
                    3xIntel Pentium 3 500Mhz
                    3xIntel Pentium 2 350Mhz
        Mainboar je pre kazdu dosku.
        Graficke karty - Riva TNT 16Mb
                         ATI rage 3D 32Mb
                         Nvidia MX440 64Mb
        
        Skusim kombinaciu pentia 3+riva tnt 16MB. Pripadne celeron 2.6Ghz a MX-ku.
        Ram bude asi 256Mb ci uz SDram alebo DDRam.
        Dakujem moc za odpovede.A neviete nieco na nete o HTPC? Neake clanky. Navody. A tak? :)
        Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux
        • Re: HTPC 18.02.2008 | 19:36
          Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
          Oprava :
          Mainboar je pre kazdy cpu 
          Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux
          • Re: HTPC 18.02.2008 | 19:42
            WlaSaTy   Návštevník
            Tak to by som isiel do tej s MX440, cvidix/xvidix v pohode a navyse to ma aj X Video Motion Compensation (vyhladzovanie obrazu). Aspon dufam, pokial ma pamet neklame. Len si treba precitat readme k ovladacom ak tu cast instalacie neopravili alebo pokial nepouzijes build specializovanej distribucie ktora to zahrna.