Asus F5R a WIFI

Sekcia: Hardware a Drivery 19.02.2008 | 21:06
strateny   Návštevník
Zdravim,

cely nadseny som bol po najdeny clanku http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/105/index.html akurat ze toto nadsenie netrvalo dlho...

Stiahol som si dany PCLinuxOS z odkazu, nasiel si net5211.inf a nic... stale mu vraj chyba ndiswrapper ktory tam uz bol instalovany a dokonca ani po zufalom pokuse o instalaciu po stiahnuty z netu sa nic nezmenilo...

ethernet karta samozrejme hned vypisalo error ze nebolo najdene atl2

Mohli by ste niekto zverejnit nejaky podrobnejsi postup (ba az pre blbcov)??

Vualla internet som nerozbehal ani po dvoch reinstalloch a dvoch hodinach nastavovania zistovania informacii z google atd atd... proste som zufaly a potrebujem to...

Dakujem
    • Re: Asus F5R a WIFI 19.02.2008 | 21:36
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Ak je ndiswrapper nainštalovaný a nejde spustiť, ma napadá iba jedna otázka. Spúšťaš ho ako root?
      Alebo. Chýba samotná utilita ndiswrapper alebo modul do jadra?
      Skús ešte tento návod http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/88/index.html . Choď od bodu 8. A miesto bcmwl5.inf si daj svoj inf súbor. Ak niečo nepôjde, napíš v akom bode a akú chybu to vyhodilo.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Asus F5R a WIFI 20.02.2008 | 10:53
        strateny   Návštevník
        ked mi to zas nepojde podla misovho skusim
    • Re: Asus F5R a WIFI 19.02.2008 | 22:39
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      ahoj,

      kuknem sa na to blizsie, skusim to from scratch, dam ti vediet tak do 24 hodin result.

      ospravedlnujem sa, mozno som zabudol nejaky drobnostku niekde po ceste.

      kazdopadne ale, pisem ti z plne funkcneho F5r ...takze to musi ist :)

      zatial

      PS: co presne ti hodi NDiswrapper? aky error?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: Asus F5R a WIFI 20.02.2008 | 00:40
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      nedalo mi to.

      stiahol som to iso (kedze som to instaloval z RWcka, ktore bolo uz premazane par krat odvtedy)
      resetol som bios (co ak by som tam bol byval daco zmenil)
      nabootoval CD
      hned pri starte, ked sa ta pyta ktoru sietovu kartu chces nastavit, tak som vybral Bezdrat, potom samozrejme Ndiswrapper, a potom som si nasiel na disku drivre, nainstalovalo soft, vyhladalo siete.

      potom som sa len pre tu zabavu vratil spat o krok (ked som ukoncil nastavenie Wifi) a vybral ze chcem nastavit dalsi Bezdrat, vybral moznost nainstalovat dalsi adapter cez ndiswrapper (kedze wifi original uz bola- pod nazvom (null) ( kedze nie je este identifikovana, az po update ju zacne rozpoznavat ako Atheros), dost na tom, vyberem si instalovat dalsi Bezdrat, tentoraz ale vyberem driver l251x86.inf, potom len odklikam Next, Next, Next, az kym som na logon screen.

      all in all

      ifup wlan0 (ak si si uz pr boote nastavil dobre parametre wifi)
      a ifup wlan1 (ak si zapjis kabel)

      a idu obe pripojenia........

      drivre su tu: http://ulozto.sk/198755/drivers.tar

      good luck
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Asus F5R a WIFI 20.02.2008 | 10:57
        strateny   Návštevník
        hmm... ako vybrat pri starte ked pyta ktoru sietovku ndiswrapper? tam pise daco ze pouzit pomocou win ndiswrapper odkliknem hodim net5211.inf a vypise ze chyba driveru.. ze si mam stiahnut z sourceforge ndiswrapper... skusal som aj to a dal som instalovat ten ndiswrapper 1.52 ale nic sa nezmenilo... skusim dneska odznova instalaciu
        • Re: Asus F5R a WIFI 20.02.2008 | 16:59
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          pri bootovani do Live CD sa ta okrem krajiny, casu, klavesnice a este volacoho pyta aj na sietovku, tam vyberies Bezdrat,, nasledne instalovat pomocov Ndiswrapper a nasledne ho navigujes k driveru, bud jednemu alebo druhemu, pripadne k jednemu, a ked si nastavis tem, tak sa vratis o krok spat a nainstalujes/nastavis si aj ten druhy. A ked sa dostanes na login screen a nalogujes, mas mat funkcny net.
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Asus F5R a WIFI 20.02.2008 | 14:20
        strateny   Návštevník
        takze rozbehal som LAN... nic som neprepisoval nenastavoval rovno som dal modprobe eth0 a ide to... co sa tyka wifi tak mi to zobralo druhy driver (l251x86.inf) presiel som nastavenim a odporucalo mi to restartovat X Window... no wifi nejde.. pod polozkou Bezdratove pripojeni neni ziadne zariadenie a v prenastaveni sietoveho rozhrania som nechal vsetko ako je (bolo tam zariadenie null)... no ked som si to chcel otvorit druhykrat vyhodilo mi iba tabulku Program skoncil abnormalne... restart systemu nepomohol...
        • Re: Asus F5R a WIFI 20.02.2008 | 17:02
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          l251x86 je driver na Lan, nie Wifi, a Xka nemusis restartovat, malo by to nabehnut tak ci tak.

          nech ti ide ktorykolvek net, odporucam, updatni si system a aj kernel, potom sa ti to bude jednoduchsie rozbiehat
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
        • Re: Asus F5R a WIFI 04.05.2008 | 14:51
          tomas   Návštevník
          tiez som sa tyzden stval s wifi na f5r .... riesenie bolo jednoduche...
          namiesto ovladaca ktory som k notebooku (net5211.inf) som pouzil bcmwl5.inf .... stiahnes siho z netu... potom ho klasicky nainstalujes.. ndiswrapper -i bcmwl5.inf .... potom do konzoly
          napises sudo modprobe ndiswrapper.... hotovo, vec vyriesena...