mravna otazka... warez a blog

Sekcia: Komunita 23.02.2008 | 18:16
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
mam taku malicku otazku... kusok o "patentoch", dva kusky o kradnuti, tri kusky o divnej moralke a styri kusky o tom, kam tento svet speje...

na atlase bloguju vacsinou nejake slecny, kde si pisu zalubene hluposti atd... no a obcas sa tam najde nejaky kus blbca, co napise nieco taketo:
http://www.mafiaweb.blogy.atlas.sk/nas_web/35127/
a moja mravna otazka - co s tym? k "umelecknej" hodnote toho cuda sa radsej nevyjadrujem...
    • Re: mravna otazka... warez a blog 23.02.2008 | 19:58
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      no mne to prijde skor ako vtip. ale uznanie tomu kto to bude vsetko stahovat. ja by som na to nemal nervy tahat 10GB po 100MB z edisku :D

      moj nazor je taky ze vyrobca neda ludom zdrojaky a tym im uskodi, ludia potom kopiruju soft a tym uskodia vyrobcovi. takze stav 1:1 a neriesim :)
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: mravna otazka... warez a blog 23.02.2008 | 20:06
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      a co to ma spolocne s linuxom?
      • Re: mravna otazka... warez a blog 23.02.2008 | 20:22
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        s linuxom toho vela spolocneho nema... len take zamyslenie nad kradnutim softu... bleee...
        • Re: mravna otazka... warez a blog 23.02.2008 | 20:29
          WlaSaTy   Návštevník
          Pokial mas tu potrebu, tak to oznam na Odbore Pocitacovej Kriminality PZ a kopiu mozes rovno zaslat do BSA. Vies, nehmotne vlastnictvo je pojem neznamy vecsine populacie a tym padom nedokazu posudit urcite svoje chovanie.
          • Re: mravna otazka... warez a blog 23.02.2008 | 21:21
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            tak veru... nieco take ako stiahnut si daky kradnuty program a nahadzovat crack... ved to je uz pomaly ako chleba maslom natret :(
            • Re: mravna otazka... warez a blog 23.02.2008 | 23:15
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Pecivo nie je velmi zdrave, najlepsie by bolo, ak by sa mu ludia uplne vyhybali. Hlavne ak maju krvnu skupinu 0. A maslo tiez nie je vhodne.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: mravna otazka... warez a blog 24.02.2008 | 01:54
      jaaa   Návštevník
      stanislav , ty filmy hudbu atd. nestahujes?
      • Re: mravna otazka... warez a blog 24.02.2008 | 10:03
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Pokiaľ sa nemýlim na hudbu sa vzťahujú iné zákony. Je síce nelegálne dať na web hudbu, ale sťahovať pre vlastné účely je možné legálne.
      • Re: mravna otazka... warez a blog 24.02.2008 | 11:37
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        stanislav nie je filmovy fanusik, a nestahujem. a ak nahodou nejaky film si chcem pozriet, radsej si ho poziciam od kamarata.

        viem, ani to nie je tak uplne celkom legal, ale tak az take hrozne to nie je... urcite to vsak dalej nesirim...
        • Re: mravna otazka... warez a blog 24.02.2008 | 12:49
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
          pokial ma kamarat ten film legalne zakupeny, tak ho je mozne poziciavat dalsej osbe, pokial ho tato osoba nebude verejne premietat, alebo akokolvek inak masovo distribuovat :)
          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: mravna otazka... warez a blog 24.02.2008 | 10:04
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Prepáč, ale warez je niekedy jedinou možnosťou, ktorú môžem použiť. V škole kde študujem často musíme používať komerčný software, ktorý by som si mohol veľmi ťažko dovoliť kúpiť.
      • Re: mravna otazka... warez a blog 24.02.2008 | 11:38
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        tu by bolo fajn, keby stat alebo skola zakupila takyto softver. samozrejme na to nie su peniaze, preto bohuzial nemas moc inu moznost...
      • Re: mravna otazka... warez a blog 24.02.2008 | 12:02
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        zaujimave, my sme mali v ramci akademickej licencie nejaky soft zadara.
        • Re: mravna otazka... warez a blog 24.02.2008 | 12:24
          WlaSaTy   Návštevník
          presne tak. pokial je k vyucbe potrebny nejaky nastroj, tak skola ho musi zabezpecit. je pravda ze to nemusi byt zdarma (napriklad vytlacenie a revizia skript nieco stoji) ale v pripade software su sympaticke zlavy, niekedy az do vysky 100%. ovsem nie vzdy.

          takze sa staci opytat ucitela odkial ma clovek ten nastroj alebo pomocku (v tomto pripade program) zohnat a za aku cenu, a ucitel poradi. to ze vela krat pozicia na chvilu cdcko s warezom je druha vec. slovenske zakony to definuju jednoznacne a vinnik je znamy. imho, skola by nemala ludi ucit praktikam warezu ale to je uz namet na flame s tymi co nevedia ake je to zit z produkovania nehmotneho tovaru. ano, nielen mne to ujeda z peniazov.
          • Re: mravna otazka... warez a blog 24.02.2008 | 12:44
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Ja som sa na to pýtal, povedali mi, že si to mám zohnať nelegálne.
            • Re: mravna otazka... warez a blog 24.02.2008 | 12:53
              Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
              lol studentov z mojej skoly by mohli zrusit vsetkych, kam sa pozres nelegalne autocady, archicady a o filmoch a hudbe na cierno sa ani nevynadrujem :) nedavno bola aferka, ze na bernolaku (internat) museli odpojit par izieb z netu, pretoze prisla providerovi staznost z nejakych filmovych studii.
              git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
              • Re: mravna otazka... warez a blog 24.02.2008 | 13:00
                WlaSaTy   Návštevník
                Chlapi, a viete ze taketo ulavy padli aj na Strahove? Zachvilu budu plne razie aj na (in)Solventsku a to bude srandy kopec. Mozeme sa tesit.
                • Re: mravna otazka... warez a blog 16.03.2008 | 15:56
                  TradeMark   Návštevník
                  No to by som chcel vidiet taku raziu u nas na Jedlikovej ...som zvedavy kde by to vsetko pozatvarali :DDDD