out of range

Sekcia: Konfigurácia 23.02.2008 | 22:05
Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
Ked spustim Xorg monitor mi vypisuje out of range. V xorg.conf mam nastavene vertical / horizontal sync dobre. Modeline mam iba jeden a ten som vygeneroval na jednej stranke takze by mal byt dobre, nechapem kde je problem.
    • Re: out of range 25.02.2008 | 18:28
      qw11   Návštevník
      Ked to spustis bez toho modeline ide to dobre?
      • Re: out of range 25.02.2008 | 19:03
        Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
        Neviem ako to spustit bez modeline, mam ho zmazat z konfiguraku ?
        • Re: out of range 25.02.2008 | 19:34
          ---   Návštevník
          nemusis, daj na zaciatok toho riadku #
    • Re: out of range 25.02.2008 | 19:51
      Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
      :), vyskusam to hned ako bude mozne. Momentalne som totiz na internate a pocitac na ktorom mam ten problem je doma takze az koncom tyzdna vyskusam a napisem ze jak. Zatial dik.
    • Re: out of range 29.02.2008 | 19:33
      Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
      Skusil som vyhodit ten modeline a robi to to iste
      • Re: out of range 29.02.2008 | 20:11
        WlaSaTy   Návštevník
        hm, to znamena ze mas bud zle definovane tie frekvencie (mozno len nejaky blby preklep) alebo pouzivas ovladac grafiky ktory to inoruje. medzi take ovladace patri ten binarny paskvil ktory dodava ati/amd a nvidia a ludia sa po nich idu umlatit. nie je to tento pripad?

        inak este je mozne pozriet a skontrolovat ten konfigurak a log v /var/log z ktoreho sa da vycitat chyba alebo zle nastavenie. a mozno by stacilo zrusit DDC kanal po ktorom sa dohaduje graficka karta s monitorom na frekvencii, totizto tie binarne paskvily v zasade nielen ze dlhodobo ignoruju nastavenie frekvencie monitora ale aj navyse pouziju najvyssiu moznu frekvenciu aku zvlada karta bez ohladu na to ci si s tym poradi monitor.

        takze ak mas ovladace od firiem nvidia alebo ati/amd a monitor pripojeny cez VGA kabel, tak mozes mat tento problem. skoda ze neviem posudit ci nepisem do vetra, akosi si zabudol povedat co mas za monitor, grafiku a kabel.
        • Re: out of range 29.02.2008 | 20:19
          Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
          Monitor mam Hansol 730D, grafiku nvidia a ovladac vesa ako som uz napisal vyssie myslim. Do logu som pozeral ale nic zaujimave som tam nenasiel. A tie frekvencie mam urcite dobre, uz som to xkrat skontroloval.
          • Re: out of range 01.03.2008 | 15:21
            WlaSaTy   Návštevník
            monitor mas CRT takze ho pripajas bud cez vga alebo cez bnc, nie vsak cez dvi (ktory tymto obmedzenim netrpi). ovladac mas asi vesa ale to si spominal v tejto otazke az teraz. no nevadi, ci tam nemas nejaky preklep fakt nevieme posudit a ani skontrolovat, nechce sa nam hackovat tvoj komp aby sme sa pozreli do konfigu a do logu ci sa tam nieco neda vycitat. ohladne nastavenia by som odporucil pouzit aspon ovladac nvidia.

            inak bavime sa o tom ze nieco nejde a ci clovek vidi "non printable characters" krore su najcastejsi dovod neviditelnych preklepov je vedlajsie.
            • Re: out of range 21.03.2008 | 22:19
              Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
              No kedze som to nevedel nijako raz spravit tak som sa rozhodol dat debiana ale bohuzial to iste. Tak tu teda davam konfigurak a log
              • Re: out of range 21.03.2008 | 22:42
                qw11   Návštevník
                Zaujimave naozaj to vyzera v poriadku.
                Len pre spokojnost duse skus to opravit na
                30 - 72
                47 - 160
                http://hansol.katalog-monitorov.sk/monitor/hansol-730d/
                a dodrzuj medzery pred a po pomlcke.
                A to chybne pismo dufam vzniklo pri kopirovani.
                • Re: out of range 21.03.2008 | 22:45
                  qw11   Návštevník
                  Pripadne skus vygenerovat novy xorg.conf prikazom
                  sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
                  samozrejme ten stary zalohuj.
                  • Re: out of range 21.03.2008 | 22:51
                    Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
                    Tie frekvencie su v poriadku ja som sa pomylil a nechcel som tu davat dalsi prispevok zbytocne, mam 730 E. A tento konfigurak som tiez generoval cize vygenerovanie noveho by asi nepomohlo.
          • Re: out of range 21.03.2008 | 22:51
            Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
            len mi je divne preco pouzivas vesa driver na nvidii ... skus envy a nahod posledny ... mal by si sam zdetekovat vsetky paametre monitoru ...
            Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
            • Re: out of range 21.03.2008 | 23:03
              Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
              Skusal som aj s nvidiu este predtym ako som preinstaloval archa na debian a robilo to to iste. Ale podla mojho nazoru by s ovladacom vesa malo ist vsetko. Aj predtym mi to tak islo, potom som vymenil maticnu a ..... Vlastne predtym som nemal debian ani arch ale na slackwari aj ubuntu to islo s vesa ovladacom stacilo nastavit tie frekvencie.
              • Re: out of range 21.03.2008 | 23:46
                Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
                tak na com teraz behas?
                Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
                • Re: out of range 21.03.2008 | 23:46
                  Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
                  Debian
                  • Re: out of range 22.03.2008 | 19:12
                    Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
                    Podarilo sa mi to rozbehat s driverom "nv"
        • Re: out of range 20.05.2008 | 19:01
          MaxcoolSK   Návštevník
          ja mam tento problem mam nvidiu
          • Re: out of range 20.05.2008 | 19:38
            MaxcoolSK   Návštevník
            poradte co mam spravit aby to slo???
            • Re: out of range 20.05.2008 | 20:54
              WlaSaTy   Návštevník
              vypnut ddc kanal a nastavit si frekvenciu, nepisali sme uz o tom?