GUI v debiane?

Sekcia: Konfigurácia 04.08.2005 | 12:05
Snowmannn   Návštevník
nazdar, mam taky problem, nahodil som debiana, stiahol som si X - to aby my islo GUI ale ked to spustim (xinit alebo startx) tak mi po chvilke zhasne monitor a uz nic. skusal som rozne kombinacie nastaveni ale robi to stale. PC: Pentium 200MHz, 128MB Ram, S3 trio 32/64 pomohlo by to nahodit znovu? ci mi niekto pomoze s konfig? Thx
    • Re: GUI v debiane? 03.08.2005 | 16:26
      smajdalf   Návštevník
      a ako si prosim vas vobec stiahnem to X--ko? ja som totiz nainstaloval debiana ale nebezi mi zidane grafcke rozhranie
      • Re: Re: GUI v debiane? 03.08.2005 | 16:58
        Mircoman   Návštevník
        Ked máš debiana na CD a nainštaluješ zakladny system debian tak potom ti vyhodí tabulku odkiaľ bude testovať balíčky z CD. Na graficke prostredie čiže desktop verziu debiana ti postačia 3 prvé cd takže daj si ich načítať do systemu. Potom ti vyhodi druh nainštalovania či budeš použivať debian ako server alebo ako pracovnu stanicu. Na to aby si mal KDE a GNOME potrebuješ zaškrtnuť poličko Pracovna Stanica. Toť vše.
        • Re: Re: Re: GUI v debiane? 03.08.2005 | 17:08
          smajdalf   Návštevník
          opisal som problem uz do toho druheho prispevku, ktory som zalozil. instalacia debiana-error ! suurne chlapi instalacia debiana-error ! suurne chlapi
          • Re: Re: Re: Re: GUI v debiane? 04.08.2005 | 12:05
            skywaker   Návštevník
            ak to chces prekonfigurovaT skus zadat neviem ale presne dpkg-reconfigure xfree86-xcommon alebo tak nejak a daj si tam typ nastavenia medium zvol freq monitora.
    • Re: GUI v debiane? 07.06.2005 | 13:25
      peter golis   Návštevník
      skorej by som povedal ze tvoj monitor ma pud sebazachovy. X Windows je momentalne nastavene tak, ze bezi na vyssej frekvencii ako zvladne tvoj monitor a monitor sa radsej vypne ako by sa mal poskodit. takze odporucam si pozriet vzadu na monitore rozsah horizontalnej a vertikalnej frekvencie a tu dosadit do konfiguraku pre X (sekcia monitor). ak by tam vzadu ten rozsah nebol, tak je v prirucke. ps.: kde si zohnal taku pamet do takeho stroja? ja zhanam dimm sdramm 3.3v 64Mb (2ks).
      • Re: Re: GUI v debiane? 07.06.2005 | 16:03
        Snowmannn   Návštevník
        ja som v konfiguraci zadal 640x480@60Hz a monitor zvlada 1024x768@60Hz takze monitorom by to nemalo byt, ale skusim prehodit na lepsi, pamat mam z fotrovho kompiku
        • Re: Re: Re: GUI v debiane? 08.06.2005 | 13:49
          peter golis   Návštevník
          je otazka ze kde si zadal tych 640x480@60. ci na textovy mod/framebuffer, alebo pre konfiguraciu XWindows. ono to totizto vyzera ze nie je nastaveny rozsah frekvencii pre monitor a XWin si najde nieco mimo rozsahu ktory zvlada monitor. slus pozriet vo /var/log/ najnovsi subor ktory ma v mene velke X a tam je napisane ake graficke mody by chceli XWindows pouzivat. ale asi najrozumnejsie je zadat korektny rozsah obnovovacich frekvencii do konfiguraku pre XWindows (sekcia monitor)