AD2622 a ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 03.03.2008 | 00:31
Avatar sokolik Ubuntu 9.04  Používateľ
potrebujem pod ubuntu rozbehat modem AD2622 od t-comu, no nedari sa mi....uz som vyskusal par navodov, ale stale som sa nejak nedopracoval k dobremu vysledku, mozno aj preto, ze som s linuxom ece len teraz zacal....
nasiel som na tychto strankach celkom dobry navod http://linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/8/index.html no aj s nim mam problem...dosiel som do 8. kroku, ale tam mi vypisuje terminal chybu, ze ten subor nenasiel (pricom viem, ze tam je a adresa je spravna). Chyba je asi v 6. kroku, ktory by mal upravit prava pre stdsl.sh , ale prava sa dajak nemenia....stale ostavaju len pre root a ja nemozem s tym suborom vlastne nic robit...terminal mi ho proste neberie...v com moze byt problem? Opakujem, ze s linuxom ece len zacinam, takze poprosim vas o jednoduchsi slovnik :) Dakujem za skore odpovede
    • Re: AD2622 a ubuntu 05.03.2008 | 22:36
      Avatar Dominika GreenieOS  Používateľ
      Ahoj, no, ja mam ten isty modem...najprv som mala starsie ubuntu 6., tam mi to slo bez vacsich problemov, ale pri novom...(ja mam sice Greenie, ale to je len nepatrna zmena) tam nastali iste komplikacie...ale ide mi to...vazne, skus ist este raz krocik po krociku...mne tam robilo problem uz v 3 lebo mi to nmechcelo nakopirovat a ten subor je tam dost dolezity, lebo potom nejde nic...skiusala som vselijake mozne cesty, od uplneho nakopirovania az neviem kde, ale ked som to mala rozbalene na ploche jednoducho to neslo...dala som to potom dakde inde na disk, zadala inu cestu a uz slo potom vsetko oki...skontoluj si ci ti tiez v tom 3 kroku dalo ten subor cxacru-fw.bin do /lib/firmware/. ja som mala v tom najvacsi problem...ale uz ficim normalne...