PcLinuxOs update

Sekcia: Hardware a Drivery 06.03.2008 | 16:41
Avatar strudliak   Používateľ
ahoj...mam PcLinuxOs 2007 a chcel by som ho update-nut...teda...som linuxovy novacik,uplny trupik co sa tyka odbornej terminologie...takze polopate...mal som predtym ubuntu 7.10 a tam bola taka vecicka v menu,ze som mohol par klikmi update-nut cely ubuntu...neviem,asi sa tym chape nainstalovanie najnovsich driverov,atd...v PcLinuxOs 2007 som to nenasiel...je tu synaptic package manazer,to je cool,no ten update som nenasiel...mozte poradit prosiiiim...vopred setkym odpovedajucim dakujem...!!!Caff
    • Re: PcLinuxOs update 06.03.2008 | 16:49
      ---   Návštevník
      ta vecicka v menu co spominas ma tu istu funkciu ako ked v synapticu das aktualizovat baliky (reload). Takze ti nic nebrani to robit rucne. Das reload a ak sa nacitaju nove verzie (ak su dostupne) kliknes na vedlajsie tlacitko v synapticu Mark all upgrades a tlacitkom apply sa to nainstaluje
    • Re: PcLinuxOs update 06.03.2008 | 16:50
      Avatar srigi   Používateľ
      V synapticu je volba v menu - oznacit aktualizacie. Najskor samozrejme refresni repozitare.

      BTW ide pouzit aj konzolu
      su
      apt-get update
      apt-get upgrade
      • Re: PcLinuxOs update 06.03.2008 | 17:05
        Avatar strudliak   Používateľ
        ahaaa...takze vlastne ten synaptic mi ukazuje moje nainstalovane apl.,apl.kt.je mozne nainstalovat a upgrade-ovat nainstal.baliky...to som nevedel...ja ze tam sa da len nainstalovat nieco nove...hovorim ze som trupik...d;o)...jo!!a ja v tom synapticu nemam dcpp (dc++klient) preco??na ubuntu atd. som mal..no nic...jo a na com frci PcLinuxOs??myslim tu stromovu strukturu ako u ubuntu napr.(debian-ubuntu-...)toto frci na kde??dakujem...d;o)
        • Re: PcLinuxOs update 06.03.2008 | 17:19
          Avatar m4rtin.m   Používateľ
          pokial dany program nemas v synapticu tak to znamena ze sa asi nenachadza v repozitaroch (= to su "webstranky" z ktorych instalujes baliky, pozri nastavenie->zdroje softveru).


          skus si pridat repozitar v ktorom sa ten program nachadza. kazdy repozitar je inak pomenovany:
          main - hlavny repozitar, su tam "oficialne" veci danej distribucie.
          universe - repozitar komunity. je tam vela open source programov. ale nie su oficialne sucastou distribucie
          restricted - closed source hardverove ovladace
          multiverse - legalne obmedzeny softver. napr. nelegalny v niektorych krajinach, patentovane technologie, atd


          tvoj program bude v main a ak nie tak pozri v universe
          • Re: PcLinuxOs update 06.03.2008 | 17:23
            Avatar strudliak   Používateľ
            dikees moc fsetkym...
            • Re: PcLinuxOs update 07.03.2008 | 19:09
              jopi   Návštevník
              ide ti prosim ta net ?? myslim na tejto verzii