Problém z OSS sound

Sekcia: Hardware a Drivery 06.03.2008 | 20:49
fgfgdfgfdgfd   Návštevník
Mam taky problem že zvukovka mi ide všetko ale pri hrani hier v Cedege mi piše chybu že niečo z OSS sound a neviem ako to spojazniť aby mi to šlo. Použivam Mandrivu Linux a vypisuje toto: The OSS Sound system does not appear to be working or available. Please check your Linux distribution documentation on how to set up your sound card. If your sound card is working in other applications please make sure that no other applications are using your sound card and that ARTS and ESD have been disabled.
    • Re: Problém z OSS sound 06.03.2008 | 20:59
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      OSS je zastaraly, takze moze byt v jadre vypnuty.
      • Re: Problém z OSS sound 06.03.2008 | 21:05
        fgfgdfgfdgfd   Návštevník
        V Ubuntu 7.10 išlo všetko ok. A teraz v Mandrive to blbne tak neviem lebo asi OSS je starši ale potrebujem aby to fungovalo tak pomôžte niekto ak viete ako nato.
        • Re: Problém z OSS sound 07.03.2008 | 18:34
          fgfgdfgfdgfd   Návštevník
          To mi fakt nikto nevie pomôcť s tym OSS sound !??? Ja som myslel že nielen deti tu pišu ale aj niekto kto ma viac skusenosti z Linuxom. no škoda :D
          • Re: Problém z OSS sound 07.03.2008 | 19:46
            WlaSaTy   Návštevník
            Zvukovy system OSS je zastaraly a na miesto neho sa uz vela rokov pouiva zvukovy system ALSA. Spetnu kompatibilitu zabezpecuje program aoss a ovladace snd_pcm_oss, snd_seq_oss.

            Vzhladom na sucasnu podporu systemu ALSA, dostupnost Cedegy a vlastnosti hardware je najpravdepodobnejsie ze si pri kompilacii cedegy z cvs nemal nainstalovane hlavickove subory pre alsu. Ostatne veci ako integrovana zvukovka neschopna mixovat viac ako jeden stream najme pri skype (dmix je uz davno standardne povoleny v sucastnych distribuciach) alebo zle skonfigurovanu cedegu/wine (standardne si ajtak clovek vyberie to co ma mat v systeme, teda alsu) mozeme vynechat.

            Inak s tvojim popisom chyby ti ja teda pomoct neviem, akosi si zabudol napisat chybu, konfiguraciu (hw a sw) systemu, pouzitu distribuciu a tak mozem len varit z vody. mas tam nieco pokazene. mozno flash, mozno skype.
            • Re: Problém z OSS sound 07.03.2008 | 20:43
              fgfgdfgfdgfd   Návštevník
              Ja som stoho taky teraz mudry že sa asi ...... Všetko čo sa tyka zvukovky mam nainštalovane a funguje !!! Lenže ked som nainštaloval Cedegu tak mi pri teste piše chybu že OSS sound error.

              Presny popis chyby : The OSS Sound system does not appear to be working or available. Please check your Linux distribution documentation on how to set up your sound card. If your sound card is working in other applications please make sure that no other applications are using your sound card and that ARTS and ESD have been disabled.

              A ako som už spomenul použivam Mandrivu Linux 2008 a ked som použival Ubuntu 7.10 tak všetko išlo na 100% v poriadku. A ja som začiatočnik takže Mandriva je pre mňa lepšia ako Ubuntu a chcel by som si aj raz začas zahrať nejaku tu hru ale bez zvuku je to take oničom.
              • Re: Problém z OSS sound 08.03.2008 | 00:29
                Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                mandriva pouziva defaultne ALSU, ked mas pustenu alsu, OSS sa nedostane na zvukovku, vypni vsetky zvukove aplikacie, vratane kmixu, a v control centre (KDE, nie mandriva) v Sound system zaskrtni: "Autosuspend if idle for.." a daj tam 1 sekundu.

                Potom skus
                Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
                • Re: Problém z OSS sound 08.03.2008 | 11:59
                  fgfgdfgfdgfd   Návštevník
                  Už to funguje, diki za radu.
              • Re: Problém z OSS sound 08.03.2008 | 01:16
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Vyhoď Cedegu alebo ignoruj test.