nejde nastartovat

Sekcia: Konfigurácia 06.03.2008 | 22:55
Avatar strudliak   Používateľ
ahoj!mozete ni niekto prosim poradit ohladom PcLinuxOs 2007,nainstaloval som ho,normalne fungoval,strasne sa mi paci,ale odrazu z nicoho nic mi pri starte naskocila tmava obrazovka (taka konzolova) a tam ze"PcLinuxOs release 2007 (PclinuxOs) for i586
Kernel2.6.18.8.tex5 on an i686 / tty1
localhost login:"

...a ja neviem co s tym...skusal som zadat "root",vypytalo si heslo,zadal som svoje root-heslo a bol som ako root...ale nic...co s tym??
    • Re: nejde nastartovat 06.03.2008 | 22:57
      Avatar strudliak   Používateľ
      ...totiz nic sa nestalo a linux sa nezpustil...som linuxovy novacik a odbornej terminologii moc nerozumiem...dakujem...
      • Re: nejde nastartovat 06.03.2008 | 23:08
        limbi   Návštevník
        no bud si zmenil runlevel a startujes priamo do prikazoveho riadku alebo si cachroval s grafikou a nenabehne ti graficke prostredie; alebo, pokial pouzivas lilo/grub zavadzac, spustas nejaky failsafe system

        skus pri hlaske login: zadat svoje uzivatelske meno a heslo a napis prikaz 'startx';

        aku mas grafiku? nvidia, amd/ati, intel?
        • Re: nejde nastartovat 07.03.2008 | 00:06
          strudliak   Návštevník
          ati radeon 9000...no,neviem co som s tym mohol poronyt...nainstaloval som nejaky soft cez synaptic,...teda vlastne len update-ol...jvyskusam to...a keby to neslo tak co??
          • Re: nejde nastartovat 07.03.2008 | 01:01
            shade   Návštevník
            Aky soft? Nebol to nahodou update kernelu? Ak ano tak je mozne ze je treba prekompilovat modul grafickej karty. To asi najjednoduchsie dosiahnes preinstalovanim ovladaca. Inak tazko sa radi ked nenapises co si presne urobil. Skus pozriet co mas v logoch (/var/log).
            • Re: nejde nastartovat 07.03.2008 | 02:43
              strudliak   Návštevník
              nooo...sak prave to keby som vedel ze co sa stalo...prekompilovat graficke ja neviem co...ja tomu nerozumiem...len som aktualizoval nejake prog.cez synaptic,no a pravda je ze som skusal pozmenit grafiku,ako napr. listy okien,nejake pozadie,...atd...to moze byt aj tym??ja by som skor potreboval taku radu ze krok-po kroku...momentalne sa nemam kam pozriet do nejakeho suboru,bo sa neviem zobrazit v normalnom prostredi...
      • Re: nejde nastartovat 07.03.2008 | 00:53
        Grawp, argrhrhhr   Návštevník
        AKO ZE SA TI LINUX NESPUSTIL? SAK SA SA AJ PRIHLASIT MOHOL A TO ZNACI ZE OKREM LINUXU MUSEL IST AJ INIT A BASH A KOPEC DALSICH PROGRAMOV.
        ;))

        Linux je len jadro, taký maličký súbor o niekoľkých megabytoch alebo len niekoľkých kilobytoch to zvyćajne je keď je už zkompilovaný. Zvyšok systému systému je z projektu GNU a iných zdrojov. Napr X server je z MIT tušim. No a tebe práve ten nenabehol. Bez X serveru nejde okenný manažér (KDE, GNOME, atď) a systém sa stáva pre niektoré účely nepoužiteľný. :)

        Neinťaloval si nejaké drivre? neharl si sa s xorg.conf? napr úprava grafických nastavení cez nejaký nvidia-settings, mandriva-control-centre atď?