Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622

Sekcia: Hardware a Drivery 07.03.2008 | 23:58
Avatar smithy   Používateľ
mam Kubuntu 7.10 ale nastal taky problem ze neviem nainstalovat driver pre moj modem...
robil som to z tadialto http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/8/index.html
ale neivem si najst chybu kde robim...
subory skopirovane, nainstalovane, heslo a meno prekontrolovane a stale nic...
ked zadam sudo stdsl.sh start tak mi normalne da hlasku ako ked sa normalne pripojim (viem to preto lebo som to na starej verzii kubuntu rozbehal)
    • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 08.03.2008 | 15:49
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      skus odpojit modem a znova ho pripojit (vytaihnut z neho usb) pockaj kym sa rozsvieti oranzove svetielko a potom zadat
      sudo stdsl.sh stop
      sudo stdsl.sh stop (naschval dva krat)
      sudo stdsl.sh start

      mne obcas ten modem zblbne a toto pomaha
      +otazocka mal si ten modem odpojeny ked si instaloval tie subory ?? a zapojil si ho az po restarte ?? ja ked som to tak nespravil tak to nefungovalo


      + ked zadas sudo stdsl.sh start zasvietia aj zvysne dve oranzove kontrolky ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 09.03.2008 | 13:11
        Avatar smithy   Používateľ
        nepamatam si uz ci som ho instaloval s pripojenim alebo odpojenym modemom, ale mohol by som ho teraz este raz nainstalovat s pripojenym?

        ano zasvietia sa aj dve zvysne oranzove svetielka (TX, RX), ale vidi sa mi ze na feisty fawn mi dlhsie svietili ako teraz,

        stale mi este nefunguje bohuzial... skusal som ale stale nic, ale najzaujimavejsie je ze ked zadam do konqueroru napr. google.sk tak sa po niekolkych refreshoch objavy ikona googlu - favicon ale stranka sa nezobrazi...
    • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 08.03.2008 | 22:24
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      Nie je jednoduchsie najst lahsiu cestu ? Kup si niekde starsi router a nebudes podobne veci vobec riesit... Ver mi viem o com hovorim..
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?