force local permissions pri kopirovani z CD

Sekcia: Konfigurácia 08.03.2008 | 14:14
Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
pozdravujem hory lesy.....

ako/kde nastavim, ze ked kopirujem nieco z CD, ktory je samozrejme mountnute ako RO aby tie fily prekopirovane do lokalneho priecinku boli RW

ano, viem ze zmenim permissions pre dany priecinok a dam ich zmenit aj v podpriecinkoch.....ked to toho priecinka ale nakopirujem dalsie fily z cd, tie budu mat zase len RO atribut

cize potrebujem bud nastavit na dany priecinok GLOBALNE permissions policy, alebo nastavit, aby pri kopirovani z CD nebralo do uvahy permissions a nasilu nastavilo permissions daneho priecinka (resp. podla toho ci to kopiruje user alebo root)

dik

viem ze som si uz asi aj odpovedal...len neviem v ktorom configuraku sa to nastavuje :-/
Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: force local permissions pri kopirovani z CD 08.03.2008 | 16:39
      Avatar michal00 debian, freebsd  Používateľ
      afaik to nejde

      buď
      - urobíš skriptík, ktorý ti prehodi permissions
      - použiješ incron/inotify
      - vyrobiš fuse ktorý to bude robiť ako chceš

      ak to urobíš podľa 2 alebo 3, daj mi plz vedieť

      • Re: force local permissions pri kopirovani z CD 08.03.2008 | 16:50
        WlaSaTy   Návštevník
        este je mozne pouzit suborovy manager v ktorom sa to da nastavit. otazkou je ako to najde ci sa jedna o cdrom, kedze ta moze byt aj zdielana cez siet alebo sa moze popliest s inym pripojnym bodom ktory je len na citanie.

        IMHO toto je problem vsetkych FS ktore nepoznaju standardne prava suborov v pozadovanej forme. Ci uz FAT, ISO9660 alebo ostatnych. Riesenim je bud pouzivat FS ktory to umoznuje alebo rozsirenie akym bolo onehda RR. Alebo barlicku ktorou si clovek nastavi take prava ako potrebuje, chmod aj s parametrom pre rekurziu.
    • Re: force local permissions pri kopirovani z CD 08.03.2008 | 20:30
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      ok then, tak to riesi skript....

      vdaka,

      btw, ktory Filemanager to vie obist?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom