Automatický štart wifi.

Sekcia: Konfigurácia 09.03.2008 | 00:13
Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
Používam Mandriva 2008 a som veľmi spokojný. Prvý Linux ktorý sa mne ako laikovi podarilo slušne rozchodiť a začať používať po mnohých pokusoch s SUSE a Mandrake. No ale k podstate, natrafil som na ten istý problém ako pri každom Linuxe čo som zatiaľ rozbiehal. Hoc mám inú wifi ako do teraz stále je problém, aby sa fungovala podľa mojích predstáv :) Tak že v grafickom prostredí inštalácie mi nanašlo moju wifi BCM4318 ale nerozbehla sa. Skúsil som ešte ndishwrapper cez grafický režim, ale nešlo. Tak som sa už tým ani nezapodieval. Cez textové prostredie som nainštaloval ovládač za pomoci ndishwrapper a potom som v grafickom prostredí doladil detail. Môj problém je v tom, že ten detail, musím teraz stále po zapnutí PC naklikať. Wifi nenabehne sama no a tento neduh by som potreboval odstrániť, poradíte ? Inštaloval som wifi tak že som si nakopíroval ovládač do tmp a stade spustil inštaláciu cez ndishwrapper.
    • Re: Automatický štart wifi. 09.03.2008 | 00:36
      debi   Návštevník
      postupoval si podla navodu?
      http://wiki.mandriva.com/fr/Ndiswrapper
      • Re: Automatický štart wifi. 09.03.2008 | 01:03
        Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
        Dobrý link, škoda že nie je aspoň anglický. No urobil som to zhruba ako je to v návode, ale nedal som tam na konci modprobe ndiswrappe, tak som to teraz urobil dodatočne, uvidím či sa niečo zmení. Ďakujem.
        • Re: Automatický štart wifi. 09.03.2008 | 14:14
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          a o aky detail ide? nedalo by sa to spravit napr v init skripte?
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: Automatický štart wifi. 09.03.2008 | 18:12
            Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
            Detail o ktorom som písal bol ten, že som pri každom spustení PC musel v grafickom prostredí urobiť konfiguráciu wifi. Išlo teda o úkon kliknúť wifi, potom všetky parametre okolo IP adresy a podobne, no ja mám DHCP pripojenie tak to nebol problém, ale už je to OK. Len neviem čím vlastne som to vyriešil. Buď príkazom modprobe ktorý som pred tým nespúšťal pri inštalácii cez ndiswrapper, domnieval som sa že príkaz ndiswrapper -m je to iste ako modprobe ndiswrapper alebo inštaláciou balíčka bcm43xx-fwcutter-006-61.i586.rpm ale iste sa to dozviem časom lebo mi to nedá pokoj :)) Teraz mám ešte 2 dilemi skype veľkosť písma a 500 GB HDD aby som ho stále nemusel vyťahovať a strkať do USB. Ozaj ako zistím koľko mám miesta na diskoch v Linuxe ? V oknách je to jednoduché, ale v Linuxe som to nikdy ešte nerobil. No teraz mi píše, že nemôžem nainštalovať rpm balíček na tlačiareň lebo mám málo miesta na disku, ale netuším ako sa zorientovať na diskoch v linuxe.
            • Re: Automatický štart wifi. 09.03.2008 | 22:45
              ~~   Návštevník
              Info o veľkosti prázdneho miesta na HDD ... :
              Klikni pravým tlačítkom myši na ikonu disku,ikonu priečinku,prázdnu plochu v okne ovoreného priečinku - a zvoľ vlastnosti celkom dole v kontextovom menu a potom si prezri okno s vlastnosťami.
              Hláška o nedostatku voľného miesta na disku sa môže objaviť napríklad aj vtedy ak máš pripojených viac diskov a na jednom z nich chceš rozbaliť veľký rar súbor.Aj keď na tom disku máš dosť miesta, hlášku môže spôsobiť nedostatok miesta pre dočasný súbor na systémovom disku pre ktorý sa využíva priečinok "tmp" v priečinku užívateľa.
              • Re: Automatický štart wifi. 09.03.2008 | 23:33
                Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                A čo s tým ? Potrebujem tlačiareň :))
                • Re: Automatický štart wifi. 10.03.2008 | 20:14
                  ~~   Návštevník
                  Ak máš naozaj málo miesta na systémovom disku-partícii, tak z neho odstráň-presuň data ktoré tam nemusia byť.Ak je to disk a je taký malý, že ho máš zaplnený systémovými datami, tak to naklonuj na väčší.Ak je to partícia a máš na disku dosť miesta na jej zväčšenie, tak ju zväčši.Po podobných zásahoch môže byť potrebná zmena v "fstab".Ja na to používam programy pre Win.Niečo by mohlo byť aj v príučke, ak ju nemáš :
                  ftp://ftp.mandrivauser.cz/people/bibri/doc/manual-mdv-2008cz_Instalacni_a_uzivatelska_prirucka.pdf
                  • Re: Automatický štart wifi. 13.03.2008 | 16:21
                    Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                    No dal som do poriadku HDD, radšej som preinštaloval celý Linux lebo som si netrúfol robiť také zásahy na disk, možno keď trochu podrastiem :) ale znova mám problém s wifi. Zrejme je to tým, že moja wifi je rovnakej značky ako sieťovka. Najde mi wifi ako eth1 a nie ako wlan0. Teda po každom štarte Linuxu musím ísť do nastavenia/wifi/ a povedať mu kde je súbor s inf dátami. Najhoršie je, že neviem ako sa mi to predtým podarilo odstrániť a tak to neviem ani teraz riešiť len skúšam, ale neviem ani nájsť cfg súbory kde to zapisuje, aby som ich premazal.
                    • Re: Automatický štart wifi. 14.03.2008 | 07:48
                      Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                      Tak že kúpil som druhú wifi a beží v pohode. Do notebooku naladovali BCM wifi a BCM sieťovku no a to robilo chaos. Stále mi našlo wifi ako eth1 a nič z toho. Teraz som zastavil BCM wifi a spustil som novú bez problémov cez ndiswrapper na prvý šup.
                      • Re: Automatický štart wifi. 14.03.2008 | 15:44
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        Ja na ubuntu mám wifi tiež ako eth1 a nie je s tým problém. A tak isto mám broadcom aj wifi a aj lan sieťovku. Wifi som rozbehal cez ndiswrapper.
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                        • Re: Automatický štart wifi. 14.03.2008 | 18:36
                          Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                          No aký si šikovný, tak pochváliť si sa prišiel, ale keď som potreboval radu, tak si nenapísal nič :))
                          • Re: Automatický štart wifi. 14.03.2008 | 21:16
                            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                            No keby som vedel poradiť, poradím. Si písal, že kartu ti nájde ako eth1. Tým pádom je všetko v poriadku, nie? Čo teda nešlo? A na mandrive mi nejako karta tiež haluzila. Musel som sa vždy preklikať tými nastaveniami wifi aby išla. Ak chceš ozvi sa mi na jabber, niečo s tým možno stvoríme.
                            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                            • Re: Automatický štart wifi. 15.03.2008 | 18:18
                              Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                              Díky priateľu, už som to vyriešil tou druhou wifi, teraz mám iný problém, potrebujem vypnúť display na notebooku a používať iba externý monitor, no a to bude asi problém lebo radcovia sa veľmi neozývajú :)
                              • Re: Automatický štart wifi. 16.03.2008 | 14:39
                                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                Čo to je za notebook? Ja mám na to klávesovú skratku Fn+F4 a funguje to. Mám HP nx6310.
                                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                • Re: Automatický štart wifi. 16.03.2008 | 18:07
                                  Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                                  V jednoduchosti je krása :)) to ma nenapadlo človeče :) No ale už mi poradili ako na to, je to vyriešené. Ak ťa zaujíma ako tak je to v mojom prízpevku o monitore.
                                  • Re: Automatický štart wifi. 16.03.2008 | 18:32
                                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                    Ak mi dáš odkaz na to, tak sa pozriem. Lebo ako pozerám, tak pozerám, nevidím tu tému o externom výstupe na monitor na notebooku. Buď si to nazval nejako haluzne alebo ja nevidím.
                                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                    • Re: Automatický štart wifi. 16.03.2008 | 18:56
                                      Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                                      Tu je odkaz na tú tému :

                                      http://www.linuxos.sk/forum/12585/index.html