500 GB HDD a USB FLASH

Sekcia: Hardware a Drivery 09.03.2008 | 01:06
Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
Mandriva 2008. Môj druhý problém je ľahko popísať, ale mne ťažko odstrániť. Po reštarte mi nenačíta USB disk a ani Flash pamäť, musím vytiahnuť z USB portu a zasunúť nazad, potom šlape, nedá sa nejako nadefinovať refreš portov.
    • Re: 500 GB HDD a USB FLASH 12.03.2008 | 23:55
      limbi   Návštevník
      hod vypis /etc/fstab

      a tiez hod vypis prikazu "fdisk -l", ked mas pripojeny usb disk aj usb flash
      • Re: 500 GB HDD a USB FLASH 13.03.2008 | 08:04
        Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
        Ďakujem za radu, ale čo to znamená hod vypis ? Kde a ako ?
        • Re: 500 GB HDD a USB FLASH 13.03.2008 | 08:36
          Avatar mufty Mandriva  Používateľ
          V shelly (prikazovom riadku):
          cat /etc/fstab
          Ked chces klikat tak Nastroje/Kwrite ak ho mas nainstalovany, ak nie tak skus iny textovy editor (openoffice:) a otvor subor fstab v adresary /etc. Skopiruj obsah ....
          • Re: 500 GB HDD a USB FLASH 13.03.2008 | 16:16
            Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
            Super našiel som to, ale kde to skopírovať ? A nevieš mi poradiť kde najdem súbor s nastavením siete ? Potreboval by som ho editovať a kde je konfigurácia ndiswrapper ?
            • Re: 500 GB HDD a USB FLASH 13.03.2008 | 19:54
              Avatar mufty Mandriva  Používateľ
              :) myslel som skopirovat sem, aby ti mohol potom niekto lahsie poradit.

              A co sa tyka nastavenia siete ak si v mandrive tak urcite nie je velmi rozumne nastavovat siet cez konfiguraky, mandriva ma tendenciu ich obnovovat. Preto je lepsie pouzit Control centrum
              mcc
              a polozka siet a internet. Samozrejme zalezi, co vlastne chces konfigurovat. ale ak mas velku chut na shell:
              #ip alebo
              #ifconfig
              pouzi manualove stranky ak sa chces o tom dozvediet viac /man ip/.