Problem s particiou

Sekcia: Hardware a Drivery 09.03.2008 | 08:44
Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
Zdravim,

kupil som novu dosku /asus P5KPL/ a cpu. vlozil som dva hdd 250 a 320GB. 250 bola uplne cista takze tam som potreboval dat w a Linux. 320 je 300 GB dat Linuxu.
Pri tejto doske nebolo potrebne vytvorit pre win - ten davam ako prvy - sata II driver na disketu. druhy disk 320GB som tiez fyzicky pripojil ale pri nabootovani z cd win mi to naslo dva disky - jeden nenaformatovany, druhy neznamy - nenaformatovany. zle som oznacil a aj ten druhy sa stal novy nenaformatovany.
on sice Linux vie citat ten 320 GB s datami, ale nabootoval len raz a teraz hodi do "repair filesystem" a neviem ako opravit suborovy system. fsck nepostacuje a take dobre znalosti o particiach nemam.

dik
    • Re: Problem s particiou 09.03.2008 | 22:29
      Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
      Skusi niekto poradit?

      • Re: Problem s particiou 11.03.2008 | 22:43
        WlaSaTy   Návštevník
        uz asi nie kes si si z najvecsiou pravdepodobnostou v windows pretoto dany disk. nepreklikol si sa pri xp prof a neskonvertoval si to na dynamicky disk? to by bolo dokonca uplne v pr...
        • Re: Problem s particiou 20.03.2008 | 15:16
          Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
          Uz sa mi to podarilo zriesit - vo w som pouzil partition table doctor a zriesil problem za 15 min - bol to zufaly pokus ale podaril sa k spokojnosti.
          paradoxne v linuxe som to urobit nevedel

          Ci som sa preklikol? nemyslim, ale mozne je veru aj toto.

          Inak dik
          • Re: Problem s particiou 20.03.2008 | 16:40
            WlaSaTy   Návštevník
            :v linuxe som to urobit nevedel
            testdisk ci ako sa to vola?
            • Re: Problem s particiou 20.03.2008 | 18:36
              Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
              No, este vela studia ma caka

              dik