Nejde mi poriadne ziaden Linux

Sekcia: Ostatné 08.06.2005 | 15:30
Avatar KvoCo SuSe, Gentoo  Používateľ
Dobry den, obraciam sa na Forum s pre mna dost neprijemnym problemom. Vacsina distribucii Linuxu sa mi v poriadku nainstaluje, pri instalacii ide nakonfigurovat veskery hardware. system sa potom spusti, idu aj Xka, ale po chvili prace (ani nie 1min) system zatuhne a nejde vobec nic, ani sa prehodit do textovej konzoly. Tento problem som mal na Fedore Core 3, SuSe 9.2, Knoppix, Slax, Mandrake 9.2. Jediny Linux pri ktorom tento problem nemam je Mandrake 10.1, ktory ma vsak pre mna mnoho nevyhod, xcel by som SuSe. Domnievam sa zeby mohlo ist aj o Hardwareovy problem: Celeron 1800 VIA chipset Geforce MX440 40GB Disk aj s particiou NTFS (na Linuxe som mal vselico, nepomohlo, XFS, Reiserfs, ext2, ext3) Skuste mi niekto poradit
    • Re: Nejde mi poriadne ziaden Linux 08.06.2005 | 01:21
      puco   Návštevník
      Skuste aspom dat dmesg a pozret sa do logov, ci sa nestihne nieco aspom zalogovat.
      • Re: Re: Nejde mi poriadne ziaden Linux 08.06.2005 | 03:32
        www   Návštevník
        Milý puco ! V slovenčine sa nehovorí ( a predstav si ani nepíše ) aspom ani pozret ale aspoň a pozrieť...
        • Re: Re: Re: Nejde mi poriadne ziaden Linux 08.06.2005 | 07:13
          asi tak   Návštevník
          Milý www ! asi si naj. na svete.ked budeme chciet nieco mudre pocut ,citat ,tak si si zavolame teba. s pozdravom asi tak
        • Re: Re: Re: Nejde mi poriadne ziaden Linux 08.06.2005 | 11:32
          puco   Návštevník
          sorry, snad to nabuduce bude lepsie.
    • Re: Nejde mi poriadne ziaden Linux 08.06.2005 | 10:43
      Tomáš Srnka   Návštevník
      skúste si otestovať RAMky.
    • Re: Nejde mi poriadne ziaden Linux 08.06.2005 | 15:30
      peter golis   Návštevník
      ahoj, podobny problem som mal aj ja. gr. karta nvidia mx400 (nv11), doska od ali. po nastartovani X Windows mi vytuhol system a absolutne nereagoval. jedine ked som stlacil ctrl+atl+del tak zablikal disk. musel som prepnut ovladac agp zo standardnej nvidie na kernel dri pre ali.