hibernacia a sekvencia vypinania

Sekcia: Konfigurácia 09.03.2008 | 13:55
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
Vie niekto ako mozem zabezpecit, aby sa iste ukony spravili pred hibernaciou ? Potrebujem aby sa mi pred hibernaciou odobral jeden externy modul a rovnako pred vypinanim. Pred vypinanim sa mi to uz podarilo, ale pred hibernaciou nie. Bolo by totiz prakticke aby touchpad fungoval hned po spusteni NB rovnako ako to zvykne fungovat u windowsov. Viem zabezpecit aby sa to zaplo hned pri starte systemu #psmouse -m
, a nejak sa mo podarilo aby sa psmouse odobral pri vypinani, ale ako to zautomatizovat pred kazdou hibernaciou ? Totiz ked aj odoberiem modul rucne, bez externej mysi sa potom neda zapnut hibernacia, da sa to len uplne vypnut, co je strata baterky.
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: hibernacia a sekvencia vypinania 13.03.2008 | 01:51
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      skus pozriet /etc/hibernate/blacklisted_modules
      samozrejme, ak mas nainstalovany balik hibernate
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: hibernacia a sekvencia vypinania 14.03.2008 | 16:32
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Hibernate nainstalovane nemam, ale napriek tomu mi hibernacia funguje bezvadne. Len dany adresar nemam v /etc
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: hibernacia a sekvencia vypinania 23.03.2008 | 19:14
          Pali   Návštevník
          Ak pouzivas hibernaciu cez acpi, tak potom sa hibernacia spusta cez prikaz /etc/acpi/hibernate.sh
          prikazy, ktore sa spustaju pred hibernaciou su v /etc/acpi/hibernate.sh a vsetky subory v zlozke /etc/acpi/hibernate.d/
          Taktisto v subore /etc/acpi/hibernate.sh sa nachadzaju prikazy, ktore sa spustia po prebudeni pc,
          pridaj tam co treba.
          Pred zmenou suborov si ich pre istotu zalohuj