Kvalita zvuku

Sekcia: Hardware a Drivery 09.03.2008 | 18:58
Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
Zdravim, neviem ci som to uviedol v spravnej sekcii ale mam maly problem s kvalitou zvuku. Mam prehravac xmms ale ani v toteme mam nekvalitny zvuk a chrapcanie. Urcite to nie je sposobene reproduktormi. Co by som mal spravit pre kvalitny zvuk? Dakujem.
"Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
    • Re: Kvalita zvuku 09.03.2008 | 19:10
      Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
      Skusal si znizit hlasitost zvuku softwareovo? Mne to tiez chrci ked mam na plne vystup nastaveny. Stiahni celkove volume nizsie a skus pridavat len na reprakoch.
      • Re: Kvalita zvuku 09.03.2008 | 19:13
        Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
        Skusal som a chrci to rovnako.
        "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
        • Re: Kvalita zvuku 09.03.2008 | 19:15
          Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
          A robi ti to vo vsetkych softoch ci len v niektorych?
          • Re: Kvalita zvuku 09.03.2008 | 19:18
            Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
            skusal som iba totem a xmms a v oboch to chrci.
            "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
            • Re: Kvalita zvuku 09.03.2008 | 19:21
              Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
              Aku mas zvukovku?
              Ti to zacalo zrazu robit ci odkedy ti to robi, si instaloval na novo? Mas novy komp?
              • Re: Kvalita zvuku 09.03.2008 | 19:23
                Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                Ono to je takto, mal som asi rok windows, tam to islo v poho, potom som dal ubuntu asi pred 3 mesiacmi a tam nefunguje od zaciatku, teda funguje ale biedne.
                "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                • Re: Kvalita zvuku 09.03.2008 | 19:27
                  Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
                  hmm, a co mas za zvukovku? teda neviem ci to dajako moze suvisiet...
                  ja by som to stale tipoval ze je niekde nieco prilis softwareovo pridane, napr equalizer alebo daco podobne.
                  skus aj ine prehravace, napr amarok alebo daco obdobne bez zmeny nastavenia ci ti to aj inde bude robit, skus si po pripade zmenit vystup, neviem ci tam mas alsu alebo pouzivas arts
                  • Re: Kvalita zvuku 09.03.2008 | 19:38
                    Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                    Dakujem za radu, s amarokom to ide v plnej kvalite.
                    "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                  • Re: Kvalita zvuku 29.05.2008 | 14:21
                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                    mal som akurat podobny problem a jedno z rieseni moze byt aj nastavenie enginu amarok-u. Mal som engine na GStreamer/Yauap engine a dosti mi to chrapcalo a nefungoval equalizer. Jakmile som to zmenil na xine Engine vsetko ide fantasticky! Dokonca uz aj close down tisenie... :)
                    • Re: Kvalita zvuku 14.06.2009 | 20:07
                      Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
                      Nazdar lidi. Chcel by som vediet ci ma Amarok aj equalizer lebo ja ho hladam a nie a nie ho najst. Diki