xine a šetrič obrazovky

Sekcia: Konfigurácia 09.03.2008 | 23:34
Martin   Návštevník
Keď mám v KMplayeri alebo v Kaffeine nastavený ako integrovaný prehrávač xine, tak sa mi zapína šetrič obrazovky. Keby som nepohol myšou a nezrušil ho, tak po čase by sa isto vypol (uspal) monitor. Pri použití iného prehrávača v KMplayeri alebo Kaffeine sa to nestáva a bez prerušenia sa prehrá celé video. Dá sa nejako nastaviť, aby sa šetrič pri použití xine nespúšťal a aby sa monitor neuspával?

MDV 2007 Spring
    • Re: xine a šetrič obrazovky 11.03.2008 | 20:03
      Avatar fantofas Greenie 2.1 a OpenSUSE 10,3  Používateľ
      mna by to tiez zaujimalo.. aj mne to robi.. alebo robilo.. ale ta bud ries ako ja.. a nastav si setric na 2hod a bude.. do vtedy asi dopozeras film.. ale mozno niekto iny poradi lepsie
      Linux - Because life is too short for rebootS
      • Re: xine a šetrič obrazovky 11.03.2008 | 23:31
        Martin   Návštevník
        V Kaffeine aj v KMplayeri sa síce dá ako prehrávač nastaviť aj Mplayer, ale ide o to, že Mplayer mi neprehrá zvuk pri mpeg4-videách, zatiaľ čo pre xine sa mi podarilo nainštalovať kodeky na prehrávanie zvuku. Faad-kodeky som síce nainštaloval aj pre Mplayer, ale akosi to nefunguje.
        Na mandrivalinux.cz to tiež riešili, ale nezistili, že chyba je v xine, a kdesi, myslím že na abclinuxu.cz som v diskusii našiel poznámku, že vraj to je známy bug
        • Re: xine a šetrič obrazovky 12.03.2008 | 00:08
          Martin   Návštevník
          Dal som zlý odkaz, tu je správny. Chlapec tam píše, že xine-ui to nerobí. Však vyskúšame...
          Stačí rozhodiť otázku do viacerých diskusií a on sa už niekto nájde, kto poradí :)
          • Re: xine a šetrič obrazovky 12.03.2008 | 19:07
            Avatar fantofas Greenie 2.1 a OpenSUSE 10,3  Používateľ
            no si sikovny.. niekto si mysli ze ked pride na nejake to forum tak samozrejmost je ze to bude niekto vediet.. no nemusi to byt tak.. a ked tu nenajdu odpoved tak len nadavaju na linuxos.sk .. ale podla mna tu vedia vsetko.. len ten kto to vie tak sa mozno nepozrie na tento prispevok.. ale ked najdes odpoved inde nez tu tak napis ju aj tu a daj ze diskusia vyriesna :) mna to zaujima a sledujem tuto diskusiu.
            Linux - Because life is too short for rebootS
            • Re: xine a šetrič obrazovky 13.03.2008 | 00:11
              Martin   Návštevník
              Vyzerá to tak, že chlapec mal pravdu, xine-ui zabralo, a v Kaffeine a KMplayeri som si nastavil ako prehrávač Mplayer, xine radšej nechám samostatne s jeho vlastným UI.
              Myslím si, že diskusia je vyriešená, admin ju môže odfajknúť.