Ppristup na linux disk ...

Sekcia: Konfigurácia 10.06.2005 | 22:14
Avatar JANY LINUX REDHAT 9  Používateľ
Mam na redhate 9 samba server, pristupny pre usera xyz, ten ma rwx prava na dany zdielany adresar samba serverom. Vo windowsoch mam namapovany tento disk a instalujem vo windowsoch aplikaciu na tento zdielany disk na linuxe (samba server).... Pri instalacii mi zahlasi, ze je odopreny pristup k nejakemu suboru ... Pritom ale mazat a zapisovat na do tohoto adresara mozem ... Je problem s pravami na tomto adresare ktory je na linuxe a je zdielany samba serverom pre windows ? Ak instalaciu dam na normalny win disk tak je to v pohode ...... Dik za rady ....
    • Re: Ppristup na linux disk ... 08.06.2005 | 14:36
      JANY   Návštevník
      .
      • Re: Re: Ppristup na linux disk ... 08.06.2005 | 14:46
        Avatar JANY LINUX REDHAT 9  Používateľ
        Aby som bol presny, on sa v momente instalacie snazi spustit urcity file, ktory tam predchilkou nakoproval a to sa neda otvorit....
        • Re: Re: Re: Ppristup na linux disk ... 08.06.2005 | 14:50
          Avatar JANY LINUX REDHAT 9  Používateľ
          A ked teda to neislo, tak som to nainstaloval na win disk a potom prekopal nazad na povodne miesto na linux disk... Takto to ide, len nerozumiem ze preco neide to rovno nainstalovat na ten linux disk ...
          • Re: Re: Re: Re: Ppristup na linux disk ... 10.06.2005 | 22:14
            dvorscaks@gmail.com   Návštevník
            detail, je podstane ako mas nasrtaveny samba server, mnohy uzivatelia zapnu, niektore volby a tak to nejde. Napriklad aky je nazov suboru ktory nejde najst. Nie je problem v tom ze mas nastavenu citlivost znakov na samba serveri. Staci ak programator tam kopiruje subor z malymi a velkymi pismenami, a nasledne ich cita z inymi velkostami. Je naozaj tazke odpovedat na otazku, bez blizzich podrobnosti, je vhodne si tiez sledovat na lin ci sa tam ten subor vovbec ulozil.