WIFI atheros + ACER + Fedora 8

Sekcia: Hardware a Drivery 10.03.2008 | 20:00
ins-piration   Návštevník
no mam taky problem. mam v NB wifinu atheros 5006EG ci take volaco.. a problem je v tom ze tu wifinu nemam nikde v ponuke ppre pridanie ako ethx alebo wifiX cize ju nevidim ako dostupne zariadenie hoci v nejakom tom vypise to bolo.. tusim lspci:
05:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetLink BCM5906M Fast Ethernet PCI Express (rev 02)
06:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications, Inc. AR5006EG 802.11 b/g Wireless PCI Express Adapter (rev 01)
no ale v tom system-config-network ju nikde v ponuke nemam a neviem ako priradit nejakemu eth resp. wifi zariadeniu. madwifi mam nainstalovane aj s tymi modulmi do kernelu len modprobe vyhadzuje nejaku chybu:
WARNING: Error inserting ath_hal (/lib/modules/2.6.24.3-12.fc8/updates/net/ath_hal.ko): Invalid module format
WARNING: Error inserting wlan (/lib/modules/2.6.24.3-12.fc8/updates/net/wlan.ko): Invalid module format
FATAL: Error inserting ath_pci (/lib/modules/2.6.24.3-12.fc8/updates/net/ath_pci.ko): Invalid module format
nevie mi niekto poradit co s tym? diki za vsetko. P.S. toto forum som uz prebiehal ale zatial nikto nemal problem s tym zeby mu to vobec ani neponuklo ako dostupny HW. mne ju neukazuje nikde okrem toho lspci. akokeby ani nebola.
    • Re: WIFI atheros + ACER + Fedora 8 10.03.2008 | 20:24
      ins-piration   Návštevník
      nejak sa mi podarilo spraavit aby modprobe nevyhadzoval chybu. ale problem nadalej trva.
      • Re: WIFI atheros + ACER + Fedora 8 10.03.2008 | 22:35
        robert   Návštevník
        TOTO si skúšal ? Treba to urobiť s tým patchom.......
        • Re: WIFI atheros + ACER + Fedora 8 10.03.2008 | 22:48
          ins-piration   Návštevník
          pri make mi vyhodilo chybu: make -C /lib/modules/2.6.24.3-12.fc8/build SUBDIRS=/home/ins-piration/mad modules
          make[1]: Entering directory `/usr/src/kernels/2.6.24.3-12.fc8-i686'
          Building modules, stage 2.
          MODPOST 14 modules
          make[1]: Leaving directory `/usr/src/kernels/2.6.24.3-12.fc8-i686'
          make -C ./tools all || exit 1
          make[1]: Entering directory `/home/ins-piration/mad/tools'
          make[1]: Nothing to be done for `all'.
          make[1]: Leaving directory `/home/ins-piration/mad/tools'
    • Re: WIFI atheros + ACER + Fedora 8 11.03.2008 | 09:40
      lieko   Návštevník
      uplne vsetko co si instaloval odinstaluj a skompiluj driver zo stranky madwifi :

      http://downloads.sourceforge.net/madwifi/madwifi-0.9.4.tar.gz

      postupuj podla tohto navodu :

      http://madwifi.org/wiki/UserDocs/FirstTimeHowTo
      • Re: WIFI atheros + ACER + Fedora 8 11.03.2008 | 12:39
        ins-piration   Návštevník
        no to som spravil.. lenze pri kompilovani mi to pise stale tu istu chybu...
        • Re: WIFI atheros + ACER + Fedora 8 11.03.2008 | 12:52
          WlaSaTy   Návštevník
          ktoru? ja som v tom vypise nenasiel ani jednu. ale netusim ci sa tam nema spustit make modules_install, skusit ten modul cez modprobe a mozno aj uprava System.map.
      • Re: WIFI atheros + ACER + Fedora 8 11.03.2008 | 14:32
        ins-piration   Návštevník
        robil som to podla toho navodu ale vysledok ziadny...
      • Re: WIFI atheros + ACER + Fedora 8 11.03.2008 | 14:54
        ins-piration   Návštevník
        iwconfig
        lo no wireless extensions.

        eth0 no wireless extensions.

        virbr0 no wireless extensions.
        nemam tam ath0 cize je to asi zle.
        mam nainstalovane madwifi priamo z tej stranky a nic sa nedeje. neviem kde moze byt chyba. modprobe ath_pci nevyhodi ziadnu chybu ale ath0 nemam ani wifi0 nemam. tym padom je aj vypis takyto: wlanconfig ath0 create wlandev wifi0 wlanmode sta
        wlanconfig: ioctl: No such device
        prosim poradte niekto co s tym mam robit aby som mal asvoju kartu na vyber medzi ostatnymi