MSI ex600 a zvlastny problem z jasom

Sekcia: Hardware a Drivery 13.03.2008 | 14:24
Avatar blazon Solaris,Arch linux 64bit  Používateľ
Zdravim vas vsetkych a dufam ze mi pomozete sa dostat z tejto hlupej situacie :)
Mam notebook MSI ex600 , archlinux 64bit a gnome na nom
Po urcitom uzivani NB sa mi objavi "okno" z jasom - je to presne to iste okno ako ked pouzijem hotkeys (Fn+F4/F5) pre jas .. a potom mi vyskakuje jedna radost a prestane po 5,10,50 minutach .. vzdy ako sa mu zachce a potom je klud ale neskor sa to opat opakuje po urcitom case
DOpracoval som sa k tomu ze mi staci zakazat BIOS brightness control a malo by to fungovat .. ale neviem ako na to lebo v BIOSE nic taketo nemam a v linuxe to "neviem najst"
Zo srandy som vyskusal M$ Wintendo a samozrejme a kupodivu tam vsetko islo v poriadku ale taky OS pozuivat nebudem (info pre tych co si myslia ze je to HW problem,neni :))
Mozno existuje ine riesenie a uz sa niekto z nim stretol a to riesil tak by som vdacny velmi za kazdu pomoc

Ps:Opensuse nechcem pozuivat pre ich politiku z M$,Ubuntu i debian ma problemy tiez , proste a jednoducho by som rad ostal pri archu lebo je to velmi rychle a svizne distro
    • Re: MSI ex600 a zvlastny problem z jasom 13.03.2008 | 15:06
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      Vidim, ze na archlinux fore sa to uz zriesilo
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: MSI ex600 a zvlastny problem z jasom 13.03.2008 | 15:08
        Avatar blazon Solaris,Arch linux 64bit  Používateľ
        Na archlinuxe ??? Nevidel som nic take a stravil som nie jednu noc nad tymto .. pastni mi prosim ta linku :)

        Ps:Len aby to nebol moj post v archu ;)
        • Re: MSI ex600 a zvlastny problem z jasom 13.03.2008 | 15:20
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          robilo Ti to aj predtym? Lebo moze byt, ze po nejakom poslednom update ti to zblblo. Ja ked som mal Arch tak mi to islo v pohode. Skus pozriet co sa posledne upgradlo.
          • Re: MSI ex600 a zvlastny problem z jasom 13.03.2008 | 15:35
            Avatar blazon Solaris,Arch linux 64bit  Používateľ
            Ked sa dobre pametam tak to mam uz od zaciatku co som nainstalil alebo ked som dal potom update celeho systemu .. cize uz dlllho :)
            • Re: MSI ex600 a zvlastny problem z jasom 13.03.2008 | 16:02
              Avatar blazon Solaris,Arch linux 64bit  Používateľ
              Este som zabudol podotknut ze ked dam dole modul hal ( dbus ) tak samozrejme to okno nieje ale hal by som rad pouzival (nie pre rucne mountovanie dvd ci usb) ale pre dalsie jeho vyhody ktore ponuka a ktore poskytuje .. zatial je toto moje jedine riesenie co mam .. a nie najstastnejsie ..
        • Re: MSI ex600 a zvlastny problem z jasom 13.03.2008 | 22:59
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          ano, mal som na mysli tvoj post a riesenie je take, ze pockat kym to fixnu vyvojari. my tu asi vela nenariesime, teda pokial nie si dobry do vyvoja device driverov
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: MSI ex600 a zvlastny problem z jasom 13.03.2008 | 23:07
            blazon   Návštevník
            Mno Kilo nehladal si dobre velmi potom asi lebo by si si vsimol moj post na MSI fore ..
            Problem je z baterkou .. to ano .. ludia z MSI jednoducho vravia - Linux shit a kernel developery BIOS shit , je to uz o tom dost vela clankov a pozeralo na to uz vela ludi a slovko "dufat" je len slovom ktore moze ostat len "slovom".ALe ja pisem o inom probleme ako o probleme z baterkou (s tou som sa zmieril ze bud alebo vobec nepojde),a na to post nemam ale uz piseme s clovekom ktory si to fixol na ex700 -ke tak dufam ze sa nieco uzitocne a dobre dozviem,potom to postnem .. ked sa k niecomu dopracujeme
            • Re: MSI ex600 a zvlastny problem z jasom 13.03.2008 | 23:41
              Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
              tvoj post na MSI fore som si vsimol, ako som uz pisal
              cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
              • Re: MSI ex600 a zvlastny problem z jasom 14.03.2008 | 09:36
                Avatar blazon Solaris,Arch linux 64bit  Používateľ
                Mno tak potom vies ze sa to toho viacej menej netyka :)
                Takze riesenie ktore sa mi zatial dostalo od zyghoma z fora je to ze treba flashnut BIOS a samozrejme pozuti ten najnovsi :) (7,x nieco) a potom si upravit jadro .. mam aj jeho kconfig26 cize ked by nahodou niekto chcel ten vypis mozem uverejnit + mi dal aj skript na ovladanie jasu cize hotkeys sa nermusia pouzivat :) ked dobre pametam ako mi pisal ani sa nebudu moct .. Mno ten vypis mi dal vcera v noci tak ked budem mat cas tak sa do toho pustim a zrobim si nove jadro a dam vam vediet ci to aj na mojom NB pomohlo ..
                nieco sa rysuje tak som rad :)