alias

Sekcia: Konfigurácia 18.03.2008 | 07:41
alias   Návštevník
ahojte, potrebujem vytvorit alias na pridanie dns ku domene na servery kde je len terminal pochopitelne...aby ked napisem adddomain linuxos.sk , tak aby mi to vytvorilo take DNS, pripadne poradte nejaky jednoduchy nastroj na bind ktory by pridavanie DNS zjednodusil.

Dakujem, este dodam je to debian server
    • Re: alias 18.03.2008 | 14:19
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Hmm, asi som nepochopil otazku. Co znamena presne "pridanie dns ku domene"? Ak myslis vytvorenie novej zony, tak tam ide len o pridanie par riadkov do konfiguraku a nakopirovanie template. Ak treba, tak Ti kludne taky skript napisem.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: alias 18.03.2008 | 14:33
        alias   Návštevník
        bolo by to super keby mi to napises, dik
        • Re: alias 18.03.2008 | 14:40
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Kedze som mandrivak, tak este potrebujem vediet cesty, ktore sa v debiane pouzivaju. V mandrive je to /var/lib/named/etc/named.conf pre vseobecny konfigurak a adresar/var/lib/named/var/named/master/ pre zonove udaje (ano, cely bind bezi defaultne chrootnuty do /var/lib/named/). A este otazka: Moze byt ten script v php-cli alebo musi byt v bashi?
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: alias 18.03.2008 | 16:18
            alias   Návštevník
            php-cli alebo bash?no to co jednoduchsie mi bude pouzitelne...cesty si uz upravim podla seba , kludne to rob na mandrivu