Zdielanie internetového pripojenia

Sekcia: Hardware a Drivery 20.03.2008 | 21:33
Avatar phoenix48   Používateľ
Zdravým chcel by som sa spýtať ako by som mohol nastaviť zdielanie internetového pripojenia. Na mojom kompe mám 2 sieťovky (z toho jednu integrovanú, tou sa pripájam na net) a Ubuntu 7.10. Druhý PC má OS Xp SP2. Skúšal som to skoro všetkýmy možnými návodmy aké som na nete našiel. Nakoniec som zostal pri programe Guidedog, ale aj tak mi zdielanie stále nefunguje. Ide iba ICQ (na tom druhom kompe). Prosím poraďte už som fakt v koncoch. (Cez Vistu mi to šlape v pohode iba Ubuntu štrajkuje)Diki.
    • Re: Zdielanie internetového pripojenia 20.03.2008 | 23:32
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      noooo, v Pclinuxos control centre pojdes do Network&Internet->Share the connection with other local machines a vyberes si ktore sietovky chces prepojit a ako a prepojis, nakonfiguruje ti subnet na druhej sietovke a ficis.... ale v *buntu neznam
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: Zdielanie internetového pripojenia 21.03.2008 | 11:41
      WlaSaTy   Návštevník
      :Ide iba ICQ
      takze ti ten komp uz funguje aj ako router, skontroluj si ci si prilis neokresal firewall ktory ti moze blokovat vsetky spojenia k tebe co je v tomto pripade blbost.
      • Re: Zdielanie internetového pripojenia 23.03.2008 | 04:14
        Avatar phoenix48   Používateľ
        Možem ťa poprosiť aby si mi to vysvetlil po lopatysticky resp. nejaký link z kade by som sa o tom mohol dočítať viac? Som len začiatočník tak nemám šajnu kde by som s tým mal začať. Ale ak myslíš iptables tak ten som skúšal konfigurovať len mi vypisuje chybové hlásenie . Nepamatám si čo to už presne bolo a nemám ku tomu počítaču prístup... Takže až po sviatkoch sem hodím ten výpis ale aj tak ďakujem.
        • Re: Zdielanie internetového pripojenia 23.03.2008 | 12:27
          qw11   Návštevník
          Ja tomu sice velmi nerozumiem a tento pripad som este neskusal ale co som cital tak zdielanie by sa malo dat nastavit graficky vo firestarter co je graficka nadstavba pre iptebles.
          http://img85.imageshack.us/my.php?image=obrazovkasprievodcafirekh6.png
          • Re: Zdielanie internetového pripojenia 23.03.2008 | 12:48
            Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
            Ked som fical na Debiane tak mi to cez firestarter fungovalo.
            Ale radsej pouzivam priamo cez iptables routovanie.
            Inak to ze ti ide len icq .. nemas problem s DNS? Najlepsie ako ti pomoct by bolo spomenut ake mas kde IPcky nastavene (IP, maska, gateway, DNS) a problem sa za chvilku vyriesi.
            • Re: Zdielanie internetového pripojenia 23.03.2008 | 13:15
              Avatar phoenix48   Používateľ
              No tak Firestartera som už skúšal ale nejde mi. Vypíše iba Hit from a názov nejakej ipečky aj keď to nastavím podľa návodu. A ku tým ipečkam:

              Moja IP: eth1 - Dynamická (internet)
              eth0- Statická, 192.168.0.1, Maska - 255.255.255.0 (nič ďalšie som už nevypĺňal)

              Kamošova IP: -Statická,
              IP - 192.168.0.2
              Maska - 255.255.255.0
              Brána - 192.168.0.1
              DNS - 192.168.0.1
              • Re: Zdielanie internetového pripojenia 23.03.2008 | 13:35
                Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
                To DNS by som mu odporucil nastavit take iste ako mas ty na internet, a malo by mu to fungovat.
                • Re: Zdielanie internetového pripojenia 23.03.2008 | 14:31
                  Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
                  Skus si pozriet clanok na ABClinuxu.cz - linux jako internetova gateway - tam aj toto najdes, ale neviem presnu adresu
                  • Re: Zdielanie internetového pripojenia 23.03.2008 | 14:36
                    Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
                    Pockat , ja si to mam pozriet? :)
                    • Re: Zdielanie internetového pripojenia 23.03.2008 | 15:19
                      Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
                      Nie, ale ten kto podaval prispevok, je tam totiz zakladna konfiguracia jeho - podla neho ziadanych - zakladnych nastaveni :-)
                      Docita sa tam aj viac okrem ineho a rychlo
                • Re: Zdielanie internetového pripojenia 31.03.2008 | 21:04
                  Avatar phoenix48   Používateľ
                  Super diki moc už to frčí ako má. Bolo to tým DNS serverom. Tak ešte raz dik. :)