otočenie videa

Sekcia: Ostatné 23.03.2008 | 19:21
Martin   Návštevník
Je nejaká možnosť ako otočiť video o 90°? V žiadnom z prehrávačov som takú možnosť nenašiel a rád by som otočil napríklad vodopád, ktorý som nahrával digitálnym foťákom na výšku a teraz ho mám na ležato.
Či len rozložiť na jednotlivé obrázky a tie otočiť a zlepiť?
    • Re: otočenie videa 23.03.2008 | 19:25
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      mencoder

      # Rescale a dv file
      mencoder -ovc lavc -oac mp3lame -lameopts abr:br=128 -lavcopts vcodec=mjpeg -vf scale=512:288 -o output-512-288.avi input.dv
      # Re-sample a video file audio channels from X kbps to 192 kbps
      mencoder -ovc copy -oac mp3lame -lameopts abr:br=192 -o ouput.avi input.avi
      # Rotate a video file 90° clockwise
      for A in `ls`; do mencoder -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=mjpeg -vop rotate=1 $A -o $A.avi; done;
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: otočenie videa 23.03.2008 | 20:03
        Martin   Návštevník
        Niekto tu machruje s príkazmi v konzole, ja som si poradil tak kombinovane - pomocou
        mplayer -vo jpeg názov
        som video rozložil na jednotlivé obrázky, tie som v Gwenview hromadne otočil do požadovanej polohy, a potom som ich v Avidemux-e zlepil do videa. Aj keď predtým to bolo .mov, a teraz .avi.
        Takže ďakujem za ochotu, ale išlo to aj klikacími nástrojmi :)
        • Re: otočenie videa 23.03.2008 | 20:15
          Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
          to nie je machrovanie, na to by si prisiel aj ty keby si si precital manual. a mozno by si dosiel este k lepsej moznosti ako tu uviedol kolega.
          • Re: otočenie videa 23.03.2008 | 20:27
            WlaSaTy   Návštevník
            manual k prehravacu. ale keby si pozrel pomocnika k strihaciemu software, tak by to mal mozno aj klikatelne a hlavne s mensou stratou kvality. avidemux, kino, cinerella, ...
        • Re: otočenie videa 23.03.2008 | 20:27
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Klikacimi nastrojmi, lol.. Nie klikacimi nastrojmi ale zviknutostou z windowsu. Takto rozmyslat som este nevidel. A ani som nevidel co by radsej robil toto, akoby na linuxe napisal par veci do konzoly
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: otočenie videa 23.03.2008 | 23:32
            Martin   Návštevník
            "A ani som nevidel co by radsej robil toto, akoby na linuxe napisal par veci do konzoly"

            Vieš, ide o to, či viem, čo mám do tej konzoly napísať.
            man mencoder

            mi síce ponúkol niekoľko tisíc riadkov, ale nič som z nich nepochopil.

            Nakoniec som našiel aj nejaký programček FreeVideoFlipAndRotate.exe, ktorý celkom dobre ide cez wine, aj keď výstup je len v .avi.

            V Avidemux-e je aj filter na rotáciu obrázkov, ale najprv musím pochopiť, ako ho sprevádzkovať.
    • Re: otočenie videa 25.03.2008 | 10:44
      Avatar mrnka   Používateľ
      presne koli tomuto problemu som sa sem opat logla:-)
      Takze co odporucate? Trochu ste sa tu do seba pustili..
      • Re: otočenie videa 25.03.2008 | 11:43
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        nieco ako:
        mencoder -oac copy -ovc lavc -vf rotate=1 -o vystup vstup
        Debian. apt-get into it…
        • Re: otočenie videa 25.03.2008 | 23:39
          Martin   Návštevník
          Takže ja som túto tému vyryl, tak sa opät zapojím:

          mplayer v konzole s nejakými ďalšími príkazmi mi ležaté video prehrá v normálnej polohe, ale nepochopil som, ako a či sa to dá aj uložiť.

          Napríklad - mám ležaté video vodopadik.mov a chcem ho otočiť. Ako by v tom prípade mal vyzerať kompletný príkaz, ktorý vpíšem do konzoly?

          • Re: otočenie videa 25.03.2008 | 23:48
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            nieco ako:
            mencoder -oac copy -ovc lavc -vf rotate=1 -o vystup vstup
            Debian. apt-get into it…
      • Re: otočenie videa 25.03.2008 | 23:53
        Martin   Návštevník
        FreeVideoFlipAndRotate.exe cez Wine, ale výstup je len v .avi, zato celkom kvalitný. Nájdeš ho cez Google.

        Zatiaľ som nič iné použiteľné, s čím by som aj pri mojich "schopnostiach" dokázal pracovať, nenašiel.
    • Re: otočenie videa 25.03.2008 | 23:57
      Avatar peter s.   Používateľ
      Avidemux -> video/filters -> transfrom - > rotate
      • Re: otočenie videa 31.03.2008 | 17:55
        Avatar mrnka   Používateľ
        viedo sa mi podarilo otocit aj cez vlc player, ale nejde ulozit:-(
        Ide o format .avi
        Citala som aj o Avidemuxe a Kino..mate s tym niekto osobne skusenosti?
        Pouzivam gutsy gibona a nechcem stahovat milion dalsich softov a potom zistit, ze to v nich aj tak nefunguje:-)