Instalacia Ubuntu otazka

Sekcia: Ostatné 25.03.2008 | 23:57
Avatar bageta   Používateľ
ahojte som normalni nespokojni uzivatel winXP a chel by som prejst na ubuntu , instalacii rozumiem ale nemam gde napalit ubuntu iso na DVDcko a teda mam otazku mam dva diski dala by sa spustit instalacia, dalo by sa nabootovat live CD z mojej vedlajsej particie na PC od IBM z atipickim biosom?
    • Re: Instalacia Ubuntu otazka 26.03.2008 | 00:21
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      sorry bro, ale najskor dokonci zakladnu skolu a potom ries pocitace
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Instalacia Ubuntu otazka 26.03.2008 | 00:36
        Avatar bageta   Používateľ
        ja mam zakladku ukoncenu no tebe by som odporucal precitat si viznam slova ubuntu
        • Re: Instalacia Ubuntu otazka 26.03.2008 | 00:37
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          no nevyzera to tak. ten bios toho IBM je asi menej "atitpicki", ako tvoja slovencina.
          • Re: Instalacia Ubuntu otazka 26.03.2008 | 00:48
            Avatar bageta   Používateľ
            ak si si precital zasady ubuntu tak uz mi konecne odpovieš? alebo budes len mudrovat ako...
            • Re: Instalacia Ubuntu otazka 26.03.2008 | 00:57
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              v "zasadach" ubuntu je niekde napisane, ze som povinny odpovedat na otazku, kde prakticky nic nie je uvedene?

              mudrovanie:

              nemas napalovacku? objednaj si cd, poslu ti zadamo. alebo obraz stiahni a prenes k niekomu, kto napalovacku ma. alebo kup v obchode na nete.

              "atipicki" bios problem nie je, pokial PC splna HW poziadavky a vie bootovat z CD (DVD), v najhorsom sa vypne ACPI.
              • Re: Instalacia Ubuntu otazka 26.03.2008 | 11:53
                re   Návštevník
                zasady ubuntu ako som ich pochopil ja je "zdielanie" a podobne, nie si povinný odpovedat na moje otazky (veď je to forum, xi, xi,) ale tie skvele myšlieny na zaciatku (zasady) su uplne o niecom inom ako si tu predviedol, ale uz som ti odpustil. inac ti dakujem za odpoved , nasiel som nejaky nastroj menom "wubi" a ten mi pomôze vytvorit virtual disk a tam mi ho nainstaluje myslim ubunta. Diky maj sa a pokoj tebe aj tvojej "rodyne"
    • Re: Instalacia Ubuntu otazka 26.03.2008 | 12:51
      Peter S.   Návštevník
      no nie je to presne čo chceš ale umožní to to provizorne nainštalovať ubuntu z windows: InstallerForWindows, bez napalovania CD a dokonca bez particiovania disku (ak tomu správne rozumiem)
      • Re: Instalacia Ubuntu otazka 26.03.2008 | 15:53
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        az na to, ze je to v stadiu BETA a este to korektne v mojom pripade ani raz nefungovalo.
    • Re: Instalacia Ubuntu otazka 27.03.2008 | 00:32
      Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
      precitaj si toto:

      http://dsl.sk/article.php?article=5466&title=

      potom si to prenesies na inu particiu pomocou LVPM