ucebnice jazyka C

Sekcia: Programovanie 26.03.2008 | 21:51
Grawp   Návštevník
Chcem sa zača učit progrmova a chcem začať niečím blízko hardwaru. Veľa ľudí mi odporućilo Ucebnice jazyka C.
Chcem sa spýtať či niekto viete koľkáte je posledné vydanie. Aby som si náhodou niećo staré nekúpil.
    • Re: ucebnice jazyka C 26.03.2008 | 21:55
      linux   Návštevník
      si pozri rok vydania
    • Re: ucebnice jazyka C 26.03.2008 | 22:45
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      to stare je rovnako dobre ako to nove, ja som sa ucil z prveho vydania a naucil som sa
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: ucebnice jazyka C 27.03.2008 | 07:48
        fredy   Návštevník
        Suhlasim.
        Vydavatelstvo KOPP (www.kopp.sk)
        Pavel Herout - Ucebnice jazyka C

        Obsah sa nemeni. Len priebezne dotlacaju nove vydania.
        • Re: ucebnice jazyka C 27.03.2008 | 07:50
          fredy   Návštevník
          Sorry,

          www.kopp.cz
    • Re: ucebnice jazyka C 28.03.2008 | 11:59
      Avatar srigi   Používateľ
      Posledna verzia je č.4
      Mam doma trojku a je to very good. Takze ak budes rozhodovat ci zobrat v3 alebo nic, tak tu trojku kludne zober, ziadnu chybu som v knihe nenasiel (co som cital changelog v trojke, mala oproti v2 dost vela oprav)
      • Re: ucebnice jazyka C 28.03.2008 | 13:41
        Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
        caute ludia chcel by so sa spytat ci nie je ta ucebnica kde si na nete v elektroniskej podobe... predo dik
        • Re: ucebnice jazyka C 28.03.2008 | 13:44
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          problem kupit?
        • Re: ucebnice jazyka C 28.03.2008 | 13:57
          fredy   Návštevník
          Pre rc-fox.
          Do vzdelania treba nieco aj investovat a nie vsetko sa zadarmo stiahnut z netu.
          Presiel som basic, pascal, c, c++ a nadstavby ako Visual Basic, Delphi, Visual C++, Borland C++ Builder.
          Vzdy som si kupil knihu a step by step som to do seba dostaval a neotravoval okolie elementarnymi problemami.
      • Re: ucebnice jazyka C 28.03.2008 | 13:45
        Grawp   Návštevník
        ok kniźku už mám doma, môźem sa začať ućiť
        • Re: ucebnice jazyka C 28.03.2008 | 13:51
          Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
          o to nejde ale naco ju kupovat ked ju mozem stiahnut zadarmo?? viete teda niekto??
          • Re: ucebnice jazyka C 28.03.2008 | 13:54
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            hmm
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: ucebnice jazyka C 28.03.2008 | 13:56
            luzr   Návštevník
            Na to aby si podporil autora a motivoval ho k napisaniu dalsich knih?
          • Re: ucebnice jazyka C 28.03.2008 | 14:33
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            vyrasties, pochopis
          • Re: ucebnice jazyka C 28.03.2008 | 16:23
            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
            Ja ju mam v elektronickej podobe (prva cast -CZ), ale aj knizku. Nerad okradam niekoho, kto to poctivo robi a nema za tym zle umysly. V elektronickej podobe (.pdb) mam ju len preto, aby som ju mal "portable" kedze som student a je mi to lepsie ako nosit so sebou stale knizku. Co sa tyka elektronickej podoby: Ak si v programovani uplny zaciatocnik, odporucam ti kupit knizku, predsa to formatovanie a prehladnost je kusok horsie pri el. - co by mohlo mat dopad na pochopenie, ked uz nemas nieco odpisane. A nie je to zas take strasne drahe, ze by niekto koli tomu zbankrotoval...
    • Re: ucebnice jazyka C 05.05.2008 | 22:33
      55a   Návštevník
      tak si stiahni nejaku knizku o jazyku c v anglickom jazyku...na nete je par stranok na ktorych su tieto knihy pod open licenciou a autori ich spristupnili a mozes si to zadarmo stiahnut a ucit sa.nechapem naco paltit tisicky za knihu, ktoru ak sa tomu nechces vazne venovat aj tak len postavis na plicku abude tam odpocivat v pokoji....
      A odkaz pre ostatnych... -na nete existuje aj nieco co sa vola open source software , ale to neznamena, ze sa to stahuje len na soft, ale najdu sa aj ludia, ktory nemusia za kazdu cenu profitovat z knih, ale uzivia sa aj inymi sposobmi.,..a tak mame aj na nete knihy, ktore su ponukane ich autormi zadarmo pre verejnost ;-) ;-) ;-) takze neodsudzujte hned stahovanie pdf verzie pred kupou, lebo niekdy to co je stiahnes v pdf ta natolko chyti az si nakoniec kuspi aj nejake tie knihy...len ako prve treba precitat az potom investovat, lebo vobec neveds ci to bude za to stat...
      • Re: ucebnice jazyka C 06.05.2008 | 08:17
        fredy   Návštevník
        Preto sa pan v najvrchnejsom prispevku pyta ostatnych, aby mu poradili a aby kúpil niečo zmysluplné.
        Inak Ucebnice jazyka C nestoja tisice. Osobne som sa C/C++ ucil tak, ze som si nieco popredu precital, porozmyslal nad tým a az potom som isiel laborovat za pocitac. A k prvym dvom cinnostiam nepotrebujem pocitac a daju sa robit hocikde, ked mas chvilu volna, napr. pri ceste autobusom, vlakom a pod.
        Inak je velmi problematicke ucit sa programovat z anglickej opensource ucebnice, ked mas problem rozumiet tomu aj v slovencine/cestine.
        • Re: ucebnice jazyka C 06.05.2008 | 13:51
          55a   Návštevník
          tak to hej, ale to uz predpoklada, ze po anglicky co to vies, ked si sa rozhodol, ze sa na to das -na programovanie, lebo vsetky jazykyu vyuzivaju anglictinu... ;-) ...a preco by ju mal kupovat??ved si ju moze aj stiahnut z netu a vytlacit a nemusi rovno kupit aby mal tlacenu formu - vies u nas mame taky vynalez co sa vola tlaciaren a divil by si sa, ze co vsetko dokaze ;-) ;-)
        • Re: ucebnice jazyka C 06.05.2008 | 13:52
          55a   Návštevník
          zmysluplne? ohladom jazyka C a programovanie ?to sa da?? :-D :-D :-D to nieje zemepis , ze mas lepsie a horsie mapy...bud ty to pali a v hlave spolu viaze, alebo nie a moze4s mat aj neviem aku knihu a aj tak sa to nenaucis, lebo na to nemas...
          • Re: ucebnice jazyka C 06.05.2008 | 13:53
            55a   Návštevník
            aaaa...nie "0ty to pali" ale "ti to pali " ..chyba :-(
            • Re: ucebnice jazyka C 06.05.2008 | 14:12
              skywaker   Návštevník
              najlespsie sa uci z examples... teda z ukazkovych kodov a k tom unejaku knihu C... ja som sa ucil z knihy od Kerighan a Richie... Ucebnica C...

              C je dost jednoduchy jazyk aj ked zaciatky su tazke...

              • Re: ucebnice jazyka C 06.05.2008 | 15:02
                55a   Návštevník
                examples - suhlasim, ale potrbujes jeden velky predpoklad - nestaci, len chciet sa to C/Javu/C++ ci hocico ine len naucit aby si mohol machrovat, ze vies scitat dve cisla, ale potrebujes aby ti to trocha aj zapalovalo inak sa na to mozes hned na uvod vybodnut, lebo je to len strata casu a radsej ho mozes travit vonku v prirode ;-)