Pre odbornikov na siete

Sekcia: Hardware a Drivery 27.03.2008 | 23:29
Avatar ferinooo Ubuntu 8.04 HH  Používateľ
Mám wifinu EDIMAX EW-7318Ug, potrebujem ju nainstalovat a nastavit tak aby nacitala siet typu ad-hoc, ktorou mi spolubyvajuci zdiela aj internetove pripojenie, je to dost problem, lebo musim mat Xp stale rad by som sa ho zbavil /nemam ho uplne legalne/. Najskor by som potreboval instalovat hardware, cital som rozne navody, neviem ci sa mi to podarilo, ale siet mi najde normalne aj bez instalacie, len ked dam sa k nej pripojit, tak pise signal 0 %
Poradi mi niekto kompetentny? Dakujem
    • Re: Pre odbornikov na siete 27.03.2008 | 23:54
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Na iné wifi siete sa ti pripojí? Si si istý, že máš správny ovládač?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Pre odbornikov na siete 28.03.2008 | 19:47
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      ak som spravne pochopil, byvas na intraku
      Na toto "zdielanie pripojenia a usporu fixnych nakladov na jednotlivca" su intrakovi vypatlani spravcovia siete dost citlivi, takze v prvom rade by som tu siet poriadne zasifroval, aby ani nebolo mozne zistit na co vlastne spojenie sluzi. Napriklad si mozete posielat fotky, mat vlastny IM komunikator z izby do izby, v ramci LAN to nikomu nemoze vadit. Spravca sa nijako nesmie dozvediet ze je takto zabezpeceny pristup do vonkajsej siete.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Pre odbornikov na siete 28.03.2008 | 20:53
      Avatar akomano [Ján Jamrich] Fedora, Ubuntu, freeBSD  Používateľ
      2 veci ma napadaju, aj ked...
      1.) kanal... to ze ti vidi siet je jedna vec. A ze ked sa do nej pripojis, tak je signal zrazu nepouzitelny... Neviem presne - raz sa mi stalo nieco podobne, ale uplne nahodou, takze ani neviem ci to bolo tym, ale skratka mal som zapnuty rezim ad-hoc (cez konzolu) a 2 noteboky vedla seba, pricom ale nejaka klikacia utilitka (Ubuntu) sa pripojila do nejakej inej siete v cinzaku.... a z nicoho nic zrazu zmizol signal a komunikacia kapala...
      2.) Skusali ste prepojenie medzi 2 PC ad-hoc bez snahy o pripojenie dalej? (Zdielania pripojenia?)
      Na druhom PC ta vidi a ty mas 0% signal? Po zmene MAC adresy sa vies pripojit cez ucet spolubyvajuceho do siete von?

      Ked sme uz pri tom, na akom distre si to skusal? A pomocou coho? (myslim akym toolom - nejake konkretne klikatko z nejakeho distra, cez prikazy v konzole...? )

      =================================
      Nie som [este] ziaden odbornik na siete :)
    • Re: Pre odbornikov na siete 29.03.2008 | 12:43
      Avatar Angel182 Ubuntu  Používateľ
      myslim ze prblem bude asi dakde tuto:
      ja mam wifinu BCM4311 a na nu su na linux take ovladace ktore mi proste nedovolia (neda) sa pripajat na ad-hoc siet. lebo to tusim neni ovladac od vyrobcu.
      takze ja sa nedokazem ani pripojit na ad-hoc. takze skus pozriet v googlu ci tuto "vlastnost" nema aj tvoja wifina. ak ano tak mas asi smolu.