C POMOC S PRORAMOM PROSIM

Sekcia: Programovanie 28.03.2008 | 22:01
Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
kto by vedel napisat program, ktorý s pomocou scanf nacíta císlo a potom urobí štvorcek
z hviezdiciek danej velkosti. Napr. ak užívatel zadá císlo 3, výsledok bude
***
***
***

ja viem zatial len takyto

#include<stdio.h>
#include<conio.h>
int main()
{
int i,j,velkost;
printf("Zadaj velkost:");
scanf("%d", &velkost);
for ( i = 1; i <= velkost; i++ )
{
for ( j = 1; j <= i; j++ )
{
putchar('*');
}
putchar('\n');
}
getch();
}
    • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 28.03.2008 | 22:48
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Okrajova otazka: smiem vediet skade mas conio.h a getch(); ? Ty to testujes pod windowsom?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 28.03.2008 | 22:56
        Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
        no mne to neslo pod linuxom tka to skusam pod winom ani tam nejde
        • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 28.03.2008 | 23:11
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Verzia pre linux
          #include <stdio.h>
          main()
          {
          int a,b,c;
          printf("Zadaj velkost stvorceka");
          scanf("%d",&a);
          b=1;
          while (b <= a)
          {
          for (c=1; c <= a; c++) printf("*");
          printf("\n");
          b=b+1;
          }
          }

          Verzia pre Windows:

          #include <stdio.h>
          #include <conio.h>
          main()
          {
          int a,b,c;
          printf("Zadaj velkost stvorceka");
          scanf("%d",&a);
          b=1;
          while (b <= a)
          {
          for (c=1; c <= a; c++) printf("*");
          printf("\n");
          b=b+1;
          }
          getch();
          }
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 28.03.2008 | 23:30
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      pocuj, ako pozeram na tvoje prispevky, nerobime Ti tak nahodou ulohy do skoly ? bo pytat sa 6x na ulohu v C/C++ je trochu podozrive... ;-)
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 28.03.2008 | 23:31
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        No krasa, ja som myslel ze zaucim novacika a ukazem mu ako to napisat, a on to robi do skoly..
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 28.03.2008 | 23:35
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          No ja neviem, ci to robi do skoly, ale podla toho to tak vyzera, teda prenejsie tie ulohy idu v poradi asi ako sme ich v skole dostavali my...

          Osobne nemam nic proti pytaniu sa (vsak na to je forum :-) ), ale mam dost proti tomu, aby niekto hodil C&P svoju ulohu a odovzdal riesenie, ktore mu sem niekto napise C&P... (prepac, ze ta upodozrievam rc-fox).

          A mozno sa ozaj sam uci a potrebuje pomoct...
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 28.03.2008 | 23:40
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Ale s tym C&P mas pravdu, ale ako som mu mal napisat, ako to ma byt spravne? Nudil som sa a tak som si to vyskusal urobit. Nezabralo to viac ako 2 minuty roboty.. Btw. na hotovych prikladoch (ak to potrebuje na ucenie) sa vzdy lepsie nauci, ako keby si mal pozliepat veci sam.. Ale aj teoria je tu potrebna (aspon podla mna)
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 28.03.2008 | 23:49
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              Ano, teoria je potrebna a by som povedal, ze velmi. Hlavne, ked sa clovek zacne hrat s pointermi a polami... Musi vediet ako to funguje, inac si spravi v pamati vcelku slusnu kolaz :-).

              K uceniu, ja mam osvecene ucenie - zobrat priklad(=kod) s komentarmi a pomenit ho (tak mi napada priklad z javy - vymenit ciselny button za spinner alebo prerobit ActionListener na ChangeListener atd.). Proste pochopit, ako dana vec funguje a na zaklade toho skusit napisat upraveny/novy program.
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 09:08
          Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
          myslis si ze do skoly nemas pravdu mam jadnu ucebnicu a v nej su ulohy a tie ktore neviem sa opytam tu a snazim sa ich pochopit ak chcete tak ju uploadnem vy si ju stiahnete a pochopite o co tie ulohy su z nej a nie zo skoly a inac diky za pomoc
          • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 09:32
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            nzc
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 09:42
              Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
              ok ale inac ja to ymslim smrtelne vazne s tym ze to nemam do skoly aby ste si nemysleli ze ked sa pytam tak do skoly
              • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 09:50
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                V pohode.. ;)
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 09:19
          Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
          pre boha chalani ja to nerobim do skoly pretoze som este na zakladke a na strednej sa idem ucit robit pascal
    • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 28.03.2008 | 23:50
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      skus porozmyslat nad riadkom for ( j = 1; j <= i; j++ ), tam mas chybu, myslim, ze na nu prides okamzite
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 10:22
        Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
        #include <stdio.h>
        main()
        {
        int a,b,c;
        printf("Zadaj velkost stvorceka");
        scanf("%d",&a);
        b=1;
        while (b <= a)
        {
        for (c=1; c <= a; c++) printf("*");
        printf("\n");
        b=b+1;
        }
        }

        vedeli by ste mi niekto vysvetlit ten zdrojak nechapem preco tam je a,b,c, ak by ste boli taky dobry vysvetlit mi to pretoze nestaci mi ho len odpisat a hrat sa na hrdinu ja msuim pochopit ako to funguje dakujem predom
        • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 10:32
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          #include <stdio.h> // vkladame kniznicu
          main() // hlavna funkcia
          {
          int a,b,c; // definujeme premenne a,b,c ktore budeme pouzivat, definujeme ich ako integer - cele cisla
          printf("Zadaj velkost stvorceka"); // vypisujeme ziadost
          scanf("%d",&a); // definujeme do premennej "a" to co napiseme
          b=1; // pre cyklus while - po anglicky kým
          while (b <= a) // kým ( 1 <= cislo_ktore_si_zadal )
          {
          for (c=1; c <= a; c++) printf("*"); // cyklus for, c je na zaciatku 1, ak je mensie ako "a", zvacsi c o 1 a zakazdym vypise hviezdicku
          printf("\n"); // po tom ako to vypise jeden riadok zo stvorceka, to posunie na dalsi riadok \n ( new )
          b=b+1; // nakoniec pricitame hodnotu b o 1 a cyklus opakujeme dovtedy, kym b nebude take iste velke ako a
          } // koncime cyklus
          } // koncime hlavnu funkciu

          Cely princip ako to funguje: Zadas cislo, ono to napise v jednom riadku pocet hviezdiciek ktory si zadal, hodi to do noveho riadku a hviezdicky to pise pokial ich tam nebude tolko, kolko si zadal
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 10:37
            Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
            jaj ok diky mc fakt diky pomohol si my a mam este jednu otazku nevie ci dobru ale toto by som fakt nevedel spravit nechcem aby ste to robili len sa pytam ci by ste vedeli
            __ __ __ __
            | | aby vam urobil takyto stvorec zo stran
            | |
            | |
            | |
            |__ __ __ _ |
            • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 10:47
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              vedeli, je to jednoduche prides na to aj sam. rozmyslaj, pouzi hlavu a pouzi tie veci ktore som ti tu napisal ( hlavne cyklus for )
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 10:52
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Mimochodom, mam 15 rokov, tak ked som na to prisiel ja, musis aj ty, staci len rozmyslat
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 10:53
                  Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
                  inac ja mam tiez lne 15 rokov a inac ako dlho sa ucis C ja od prveho pripevku co som tu dal odvtedy
                  • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 10:59
                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                    Ja sa ho neucim vobec :D v skole som mal dve hodiny na informatike o C ( kde nam vysvetlili kniznice, hlavnu strukturu a nic viac ).. Ale syntax je velmi podobna ako PHP, v ktorom pracujem uz 2 roky
                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                    • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 11:02
                      Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
                      jaj tak mozno preto to vies tak dobre a ozaj mas icq alebo skype ak hej daj mi cislo alebo meno dik
                      • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 11:09
                        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                        Naco? :) Nerad rozdavam.. potom mam v kontakt liste milion ludi a kazdu chvilu niekto nieco chce, ak budes potrebovat pomoc s C ,ozvi sa kludne tu, chodim tu kazdy den
                        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                        • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 11:10
                          Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
                          praveze ja by som sa ty chcel kopu krat opytat na nieco tak mi ho napis na -email ja ho nikomu nebudem davat a sem tam mi poradis so by to

                          ??
                          inac e-mail RC-FOX@azet.sk
                          • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 11:16
                            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                            No sak to, ze sa chces kopu krat pytat :D Nie vzdy mam cas a naladu :) Vzdy ked budes potrebovat pomoc, pouzi google, a az ked nenajdes odpoved tam, tak sa pytaj na fore. odpovieme ti radi
                            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                            • Re: C POMOC S PRORAMOM PROSIM 29.03.2008 | 11:18
                              Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
                              ok no ako chces diky za rady